tanımadan bir anda gereksiz bir samimiyet kurmak. dur bir bakalım değil mi sonra u dönüşü yapmak zorunda kalıyorsun.
olduğun gibi görünmemek, kendini farklı tanıtma çabası içinde olmak. sonsuza kadar böyle gitmiyor, bir yerde patlak veriyor ve gerçek yüz ortaya çıkınca sahteleşiyorsunuz.
kaba davranışlar. herkes herkesi çekmek, alttan almak zorunda değil. fütursuzca kaba ve vurdumduymaz davranışlar olabiliyor.
yaptığının karşılığını bealma klentisine girmek. en iyisi bile 'ama ben onun için şunu yaptım, şöyle ettim der bir karşılık göremeyince. yapmasaydın, yaptıysan da söylemeyeceksin. karşılığını beklemeyeceksin.
fazla güvenmektir. maalesef babana bile güvenme lafı doğru. kimsenin sağı solu belli olmuyor bu devirde.
kesinlikle karşı taraftan yaptığının aynısını beklemek. özellikle yeni insan ilişkilerinde olur bu. eğer siz çabalıyorsanız ve güzel bir şeyler yapıyorsanız diğer tarafın da bunu yapmasını beklersiniz, böylece eğer karşı taraf bunu yapmazsa da ilişki daha baştan soğur. böylece konuşma biter ve hiçbir heyecanı kalmaz.
ben yeni tanıştığım biriyle hemen yakınlık kuramam. soğuk davranırım ilk başlarda. tanıdıkça, samimi olup olmayacağımı anlar, ona göre devam ederim. hayat beni bu davranışa mecbur bıraktı. i̇yi de oldu aslında. hoşlanmadıysam uzaklaşırım. i̇nsan hayata bir kere geliyor. bu yüzden etrafımda beni üzecek insanları barındırmıyorum.