19 yaşındayım ve bu zamana kadar mağazalarda hiç yüzüne bakmazken bir anda topuklu ayakkabılarla bir aşk yaşamaya başladım. ilk topuklu ayakkabımı giyince de fark ettim ki bacak duruşu ayrı güzelleşiyo, kendini çok farklı hissediyosun. bundan sonra spor ayakkabılarımı pek kullanmam heralde
yürümeyi yeniden öğrenmek gibi bir şey. beceremiyorum ben bu işi, yüksek topuk giyebilenlere büyük saygı duyuyorum. kullanabildiğim topuk boyu max. 5 cm. daha fazlasına yetenekli değilim, sorun kesinlikle bende olsa gerek.
Boyu 170 bir kız olarak her zaman sevdiğim ama giymekten çekindiğim ayakkabılardır topuklu olanlar. Açıkçası çok da rahat yürüyorum içlerinde, kuzenlerimden alıp 10 cmlikleri falan denemişliğim vardı, gezebiliyorum bayağı. Ama işte boyumun uzunluğunu sevmediğim için normal hayatta kullanmıyorum maalesef. Yanımda kısa bir erkek görünce rahatsız hissediyorum kendimi.
İlk kez topuklu ayakkabı giymek çok sıkıntılıdır. Yürüyemezsin. Yeni yürümeye başlayan ceylan yavrusu gibi ayak zangır zangır titrer. Yanınızda koluna girebileceğiniz birisi olmasında fayda var düşüverirsiniz maazallah.
ilk giydiğim zaman yürürken hiç zorlanmadığımı hissetmiş hatta bunu mu abartıyorlar bu kadar, çok kolaymış, giyerim artık hep falan demiştim. ama bütün gece o ayakkabılarla gezdikten sonra ertesi günü gelen ağrı... nerdeyse bir hafta bacak ağrısı çekmiştim diye hatırlıyorum. sonradan birkaç kez daha giydiğinde kısmen alışıyorsun ama çok özel günler hariç rahatıma düşkün biri olduğum için tercih etmiyorum.
Sadece mezuniyette giydim o da kısa topuk boyum ıy gerek duymuyorum zaten yürüyemiyorum spor ayakkabı insanıyım ben. Resmî giyersem abiye giysem spor ayakkabı giyme için yol arıyorum:(
Uzun abiyeler tercih ediyorum daha spor olanlardan sırıtmıyo öyle
Giysem de yürümeyi asla başaramayacağımı bildiğimden asla denemediğim bir şeydir. Bırak yürümeyi üstünde titriyorum resmen. Komik oluyorum çok zaten fazla kadınsı da buluyorum. Ben daha çok sport takılmayı seviyorum. Rahatlığımdan yanayım yani.
Boyum kısa diye lisede alıştığım şeydir. İlk giydiğimde hiç rahatsız olmadım. Aksine bir özgüven geldi bana ya. Kısa boy problemsss
8. Sınıfa giderken mezuniyet partisinde giymiştim. İnce topuk giymeyi beklerken yürümeyi beceremeyince dolgu topuk giymiştim. Başta rahat gibi gelse de sonraki günde olan ağrıların kesinlikle tarifi yok.

Daha sonra alışıyorsun ama 🤭 İlk deneme felakettir der susarım.
Ayagi sisirtir, dayanilmaz bir aci verir, eve donuste mutlaka ciplak ayak yurunur,. Kendimden biliyorum😂