kız-erkek fark etmez, ilk buluşmada özellikle şuraya gideriz, bunu yaparız hayalini kurmalı. sonra mal gibi kalıyoruz çünkü.

erkek: nereye gidelim, ne yapalım.

kız: fark etmez. sence?

erkek: benim için de fark etmez. senin söyleyeceğin bir yere gidelim.

kız: fark etmez ya. senin gittiğin bir yerler yok mu buralarda oraya gidelim...

genelde erkeğin de o muhitte gittiği bir mekan yoktur. sohbet böyle kısır bir döngü ve kararsızlık halinde yol ortasında ayaküstü geçer. ya pratik olacaksın ya da ilk buluşmaya hayal etmeden gitmeyeceksin. ilk görüşmeleri erkek planlamalı diye bir şey de yok, planlayamıyolar zaten.
göz temasından kaçınmak. heyecan yaptırıyor evet, sen yine de bakmayı ihmal etme. ilgi dağılıyor zannediliyor.
İlk buluşmada karşılıklı nezaket çok önemli kızlar karşı taraftakinin fikirlerini dinlemeli daha sonra kendi görüşlerini belirtmeli her zaman tercih eden taraf olmalıdır .tercih ettiren değil Aksi takdirde bu söylediklerimin tam tersi ilk buluşmada yapılmaması gerekir örneğin. Belirlediğiniz restron kafe oraya giderken direk ayak üstü konuya girilmez ve Görüşmeye başka birisinin getirilmemesi gerekir hesapda olmayan arkadaş veya bir akraba karşı taraftakinin moralini bozar .Ayrıca görüşme bittikten sonra yemek yendi herkes kendi hesabını ödesin olmaz erkek bayana jest ve kibarlık olsun diye kendisi ödemesii gerekir hesabı görüsme olumlu yada olumsuz geçsin bu şekilde olmasi gerekir.Ve ilk görüşmede benim hakkımda ne düşündün diye sorulmamasi gerekir birkaç gün geçmesi gerekir . Aksi takdirde karşı taraftaki tedirgin olabilir. Buda yüzde elli şansınızı düşürür . bunlar çok önemli birçok insan için dikkat edin .
Ne suspus oturacaksın nede gereksiz konuşacaksın yerinde ve mantıklı konuşacaksın. Eski ilişkilerinden bahsetmeyeceksin ve karşında ki insana şunu içene şunu yesene tarzı tavsiyelerde bulunmayacaksın rahat olman lazım kasılmayacaksın ve telefona bakan tipler var aşırı itici yani bir daha buluşmam ben öyle biriyle hiç güven veren bir hareket değil telefonu masaya koyarsın okadar. Ve karşındakininden gözlerini kaçırmamalısın etrafa falan çok bakmamalısın falan filan işte
herif tansiyonum bilmem ne oldu dedi ve arabasında yere düşmüş olan limonu aldı ve üzerine silerek , ısırarak yedi. şaşkınlığımi gizledim ve gayet normal olarak karşıladım. tam doğal davranayim derken bir hanzo olan erkekti. i̇lk buluşmada yapmayın.
herseyinizi anlatmayin , eski erkek arkadaslarinizi falan soruyorlarsa da gecmisi sildim ben diyip gecistirin . yapmacik olmayin yani her zaman nasil yiyorsaniz oyle yiyin her zaman nasil hapsiriyorsaniz oyle hapsirin , lafi uzatmayin kisa ve net olun , aaa ben de aaa ben de diye surekli laf kesenler vardir onu hic yapmayin
Çok yakın hitaplar kullanmayın. Daha ilk buluşmada arım, balım, peteğim olmanın gereği yok. İlk günden bunu derseniz ikinci buluşmada yüzük takar üçüncüde nikah yaparsınız. Laubalilik yapmanın lüzumu yok, mesafeyi korumakta fayda var. Niyetim ciddi moduna girmeyin. İnsan bluz alırken bile deniyor bir bakıyor üzerinde. Siz bir hayatı paylaşacağınız insana iki dakikada karar veremezsiniz, vermemelisiniz. Daha ilk buluşmada nedir ne değildir anlamadan evlilikten bahsetmeyin. Kendinizi kasmayın. Tamam laubali olmaya gerek yok fakat karşınızda da bir insan var neticede. Kendinizi kasıp difriz gibi durmayın. Biraz rahat olun bir yanlış yaptığınızda ucunda ölüm yok. En fazla özür dilersiniz güler geçersiniz.
5 sene sonrasından bahsetmeyin. Hayal kurmak güzeldir fakat bu hayali yeni yeni tanıştığın birine anlatmak bence pekte hoş olmayabilir. Kendi kendinizin önüne köstek olursunuz farkında olmadan. İlk buluşmada yapılmaması gerekenler serisinin devamını size bıraktım.
i̇lk buluşmada çok kalabalık olmayan, daha sakin bir dış mekanda olunursa hem dikkat dağılmaz hem de dışarda nasıl davranıyor görmüş oluruz. kalabalık yerde veya evde buluşulmamalı bence. ne çok soğuk ne de çok samimi olunmamalı. orta halli bir iletişim kurulması. hemen samimi olursak heyecan kalmaz ve hızlı bir giriş olur. çok soğuk durursak da olumsuz bir tepki gibi anlaşılabilir. i̇çimizden geldiği gibi davranmak en iyisi aslında. i̇lk buluşmada yemek yemek de hoş olmuyor, birşeyler içmek daha hoş olabilir. i̇lk buluşmanın süresi de çok uzun tutulmamalı. tadı damağınızda kalmalı. çok kısa da tutulmamalı elbette. tekrar görüşmeyi isteyecek ölçüde her şeyi ilk buluşmada tüketmeden, ikinci buluşmaya da birşeyler bırakmak lazım.
fazla abartılı giyinmeyin

karşidaki insanın geçmişini sorgulamayın

kendi geçmişinizi eski sevgilinizi anlatmayin

telefona çok bakmayın.yani onunla ilgilenmeyecek kadar
bırakın bu klişeleri artık. kim ne isterse onu giyer ve kim nasıl isterse öyle davranır ilk buluşmada. karışmak kimsenin haddine değil.