şimdi bir şey söylemeli diye düşünürsün, düşündükçe söyleyecek hiçbir şey bulamazsın, daha çok suskunlaşırsın. en kötü anlardan biridir. karşındaki insan seni utangaç, ezik, sıkıcı zannetsin de istemezsin. ama maalesef ki geçmişler olsundur, direk elenmişsindir.
olabilecek şeyler. karşılıklı ne konuşacağını bilememek durumu yaşanıyorsa çok daha büyük sıkıntı. içten içe bu sıkıntının ağına dolanmak yerine heyecanlandım -ne diyeceğimi bilemedim bla bla- açıklayın.
Eee annenler napıyor diye konuya gir zaten ordan konu konuyu açar ama sakın pot kırma çünkü 2 sene önce kaynıyla kaçan yengesine kadar bilgi sahibi olduğunu anlamasın:) Gerçek stalker pot kırmaz.
Normal karşıladığım bir durumdur. Yüz yüze gelip konuşmak biraz daha zordur. O stresi, heyecanı atamazsınız üstünüzden. Yine yazışırken nasıl yazsam, nasıl desem diye düşünürsünüz fakat kötü bir şey dememek için daha zordur yüz yüze konuşmak.
Kuzenim utancindan mesajlasmisti karsilikli oturup ellerde tlf mesajla anlasmak :) 20 dk falan oyle surmus sonra ee diye dewam etmisler :)
i̇lk buluşmada ben daha heyecanlıydım. ne yapacağımı bilemez haldeydim. o daha sakindi. şimdi bile yüz yüze konuşurken bazen heyecanlandığım zamanlar oluyor. bazen yüzüne söylemeye unuttuklarımı daha sonra mesaj yazarak söylediğim zamanlar oluyor.
i̇lk buluşmada önce birbirinize koşarak sarılırsınız ozaman dünyanın en güzel anı oluyo ardından bi avm'de takılırız yada bi kafede otururuz konuşuruz birbirimize bakarız ardından malum şey köşede yiyişmek ahhahahah
e ilk buluşma sonuçta fazla ortak nokta yok, konu bulmak zor ama birbirini tanımak amaclı sorular sorulabilir. Oralardan konu uzar gider.
bence ilk buluşmada konuşulacak çok şey var da diğerlerinde pek olmaz gibi geliyor bana. bi de blind date gibi ise, yani karşınızdaki insan hakkında pek fazla bilgiye sahip değilseniz, soracak çok fazla konu genelde. mesela önce işle başlıyorum ben, şimdilerde pandemi muhabbeti de çok dönüyor tabi, sonra aile üyeleri (birinci derece) tek tek, memleket, hobiler, ilgi alanları, kariyer planları, en son karakter, huy, burç falan derken zamanın nasıl geçtiği anlaşılmıyor. sizin sorduklarınızı onun da size soracağını düşünürsek baya uzayıp gidiyor işte. ee bunca şeyi ilk buluşmada konuşursanız da sonraya bir şey kalmaz diye düşünüyorum. benim sorunum da hiç heyecanlı olmamam. aksine bana aşırı bir sakinlik hali geliyor uyuz oluyorum kendime ruhsuz ruhsuz konuşuyorum. karşı tarafa da bu olumsuz bi enerji olarak geçiyor bence.