kankamın ayarladığı aslında pekde istemeye istemeye başladığım ilişkiydi. istememişsem bir sebebi varmış demekki. ilk buluşmada ekilirmi insan. gittim cafede saatlerce beklediim beklediiim. sonrasında kankama ettiğim küfürlerin haddi hesabı yok
dev bir hayal kırıklığı. ilk buluşmaya o kadar özenerek gidersin, hazırlanırsın, en güzel kıyafetlerini giyersin buna rağmen ekilmek ne demek ya. böyle bir şey yaşasam ne yapar eder o adamı bulur hesabını sorarım.
Tam bir hayal kırıklığı. Kimse kimseyi zorla bir yere getirmiyor, ara, mesaj at haber ver gelmeyeceğini daha iyi. Kendi fikirlerinizi söylemekten kaçınmayın. Kafanıza silah dayanmıyor sonuçta.
ya saygısızlık bu kimsenin başına gelmemesi gereken bir konu. i̇nsanlar gerçekten çok kötü olmuş. günümüz çağında haber vermek birisine ulaşmak gerçekten iki saniye. arayıp haber verilince incileriniz de dökülmüyor. çok kaba bir davranış olmuş gerçekten çok sinirlendirdi beni.
yani bu da olmaz ki ilk buluşma önemli. yani bir de ben bu buluşmaya geç gelenleri anlamıyorum. geç gelince havalı olmuyorlar ve ben nefret ederim geç gelenlerden bir acil işi yoksa. geç geleceksede bir arayıp haber versin. ben biriyle buluşacaksam tam zamanında olmaya özen gösteririm. eğer geç kalacaksa da özür dilerim çekinmeden. çünkü özür dilemek bir erdemliktir. ama anlayan yok.
bende yaşamıştım. kendimi o kadar kötü hissetmiştim ki, bi deniz kenarına gidip denizi saatlerce seyrettiğimi ve düşüncelere daldığımı hatırlıyorum. i̇nsanın omuzlarına bir şeyler çöküyor, sen kaldırmaya çalışıyorsun o yolda yürürken ama bunun kimse farkında değil. yanlarından geçen bir enkaz var sanki. kendimi değersiz hissettiğim başka anlar da olmuştur elbet. ama bu kadar yüzüme vurulduğu bir an olmamıştır.
demek ki ikinci bir buluşma asla olmayacak. ben nefret ediyorum biri ile buluşacaksam önceden plânlarız o güne bir iş koymasınlar o zaman. sonra arayıp da ben o gün müsait değilim erteleyelim deyince bir daha görüşesim falan gelmiyor.