pek anlayamadığın, nasıl geçtiğini bilemediğin süre. 6. aya kadar yürütebildiysen uzun sürecek ilişkidir. gerçekten seviyor musun? yaşamak istediğin ilişki bu mu? ilk 6 ayda netleşecektir.
başlığı görünce aklıma gelendir. ilişkide 6 ay öncesi- 6 ay sonrası diye bir şey var. bilmeyenler için elden ele yayalım. bir yıl sonra da bitebilir onu bile ilk 6 ay belirleyecektir.
6 aya kadar yürütebildiysen uzun sürecektir lafına katılmadığım olay. 7 ay sürüp biten ilişkiler de mevcuttur nihayetinde. Bana kalırsa bir ilişki için 6 ay yeterli, hatta oldukça fazladır. İlk fırsatta bırakıp, yalnızlığına kaçmak lazımdır.
Benim için bu ilk 3 ay için geçerliydi. Hani en uzun ilişkilerim o kadar sürmüştü ama dealbreaker biriyle tanıştım neredeyse 2. Yılımız oluyor.
Tek amacınız biriyle zaman doldurmak değilse, iletişiminiz sağlam, dürüst ve yoğunsa, cinsel olarak da uyumlu olduğunuzu keşfettiyseniz, beraber olduğunuz insana dair çok şey öğrenmiş olduğunuz ve onun sizlik bir insan olup olmadığını anlamış olmanız gereken aydır. Bu söylediklerim daha çok 30'undan sonrası için geçerli. Daha öncesinde insan yaşamalı, deneyim kazanmalı, yaşamı ve kendini tanımalı bana kalırsa.6 ay, doğru kişiyle beraber olduğunuzda göz açıp kapayıncaya kadar geçen bir süre. Iyi mi geçtiğini anlamıyorsunuz bile. Geriye baktığınızda her gününüz ayrı güzel geliyor. Gülümseyerek anıyorsunuz 180 günü.6 ay önce birbirimizin her şeyi olmaya karar verdik bizler. Iyi ki de verdik. Zorluklara, engellere, ağır özlemlere karşı güçlendik, sımsıkı sarıldık birbirimize. Hiç yılmadık."6 ay bir insan iyi mi sevilir ki" diyenler olmuş, bal benzer biçimde sevilir azizim. Ilk gün hissettiğinden 6 ay daha güçlü şekilde sevilir, kör kütük aşık olunur, her gün onun varlığına şükredilir, 6 aylar değil, 6 yıllar, 60 yıllar için yakarış edilir.Ruh eşinle geçen 6 ay, ömrünün en güzel 6 ayıdır.Velhasılı kelam, 6. Ay önemlidir. Bir ilişkinin ilk yarısıdır. Iyice tanınmış, alışılmıştır o kişiye, bütün olunmuştur. Gerçekten seviyorsanız, ileriye dönük hayaller kurulmaya, niyetler dile getirilmeye başlanmıştır. Bundan sonraki tehlikeli sonuç nokta 1. Yıldır.
İlişkilerin ilk 6 ayı sağlam bir ilişkiniz olması için kavga gürültü ile geçer o zamanlar sürekli tartışarak birbirinizi anlamaya çalışırsınız ve yavaş yavaş bu tartışmalar azalır bu aylar içinde güven oluşur sevgi bağı kurulur düşünceler tanınır falan yani kilit bir dönemdir iyi geçirenler hep başarılı olur ama pes edenler birdaha pek ilişki yolunda adım atamaz.
ilk günlerde zaman hızlı hızlı aksın uzun süredir beraber olalım istiyodum. 3 yıl oldu anlamadım bile ne zaman oldu.