bir ara hayatımdaki birinin söylemediğim lafları, ima etmediğim şeyleri sanki yapmışım, o benmişim gibi yüzüme vurması akabinde yaşadığım kendimi açıklama mücadelem, anlaşılamamam, yanlış anlaşılmam cidden ama cidden allah kahretsindi durumu. iftiraya uğramak kısmı burda, söylemediklerimi söyledin, yapmadıklarımı yaptın tarafında.
en nefret ettiğim insanın bile yaşamasını istemeyeceğim şeydir. başıma gelmedi ama bu nasıl bir şey olduğunu anlayamayacağım anlamına gelmez.
Dünya üzerindeki en çaresiz durumdur bundan sizi kurtaracak tek şey çevrenizde size inanan güvenen bir avuç insandır o zamab hani derlerya ak koyun kara koyun ortaya çıkar diye tam olarak böyle bir durum bunu yapan kişide en kısa zamanda dersini alır emin olun yanına asla kalmaz çok büyğj bir ah çok büyük bir günahtır.
bir zamanlar başıma bir kere gelmişti ne iğrenç birşeymiş üstelik arkadaşım yada dostum yakınım dediğin insandan gelince daha da zoruna gidiyor insanın iftira olduğunu biliyorsunuz ama size en yakınların bile aklına kurt düşüyor acaba mı diyor ya işte o zaman paramparça oluyorsunuz kendinizi kanıtlamaya çalışıyorsunuz kendinizi bilmenize rağmen yapmadığınızı yada yaptığınızı bilmenize rağmen bunu birde ispatlamak zorunda hissediyorsunuz nasıl bir çaresizlik ne zor bir durum
benim başıma geldi başkasının gelmemesi için gerçekten çok ama çok çaba sarfederim çünkü o psikolojiyi ben yaşadım yaşansın istemem
zamanında bana da atılmıştı. kendimi sonradan aklamış olsam da pişmanlık yaşadığım şeyler olmuştu. keşke muhatap olduğum kişileri tam tanımadan bazı şeylerimi paylaşmasaydım diye kendime kızdığım çok oldu. zararın neresinden dönersen kardır mantığıyla o kişilerle ilişkimi kesip hayatıma kaldığım yerden devam etmiştim. açıkçası atılan itirafanın yanlışlığını kendim kanıtlamaya gitmedim. bu iftiraya inan çok fazla kişi vardı. onlar da beni tam tanımıyorlardı. beni tanıdıkça zaten o iddianın iftira olduğunu ve söylenen gibi biri olmadığımı anladılar. i̇ftira atıldığı zaman er ya da geç yalan olduğu ortaya çıkıyor.
şu hayatta en korktuğum şeylerden biri.sırf bu yüzden biriyle tekken onunla tartışmaya çok korkarım bana iftira atarsa nolcak şahidim de yok diye.insallah kimsenin başına gelmez
başıma iki gelen olaydır ikisi de birbirinden çirkin şeylerdi. daha küçücükken beni iftira yükü altında bırakan bir arkadaşım vardı daha sonra çocukluk diye affettim ama o sıralar yaşadığı ben ve allah bilir tek. o kadar çirkin imalarda bulunmuştu ki hakkımda ve sadece bana karşı değil etrafımda ki arkadaşlarıma karşı da beni kötüledi. bu raddeye gelen insanlar lütfen kendi pisliğinizde boğulun kimseye psikolojik baskı yapmak zorunda değilsiniz.