insanlara allah akıl vermiş kullanıp düşünsünler bir şeyler yapabilsinler diye fakat o beyni süs diye taşıyıp hiç düşünmeden öylesine yaşamak ahmaklıktır. yaşadığınız düzenden mutsuzsanız düzeninizi değiştirin lafa gelince söylemesi kolay değiştirmesi zor olabilir fakat ne olursa olsun zor da olsa değiştirilebilir bence. bir insanın mutluluğu da mutsuzluğu da kendi ellerindedir bence bu yüzden boş boş her şeyi kabullenmek yerine kalkın bir şeyler yapın ve kendinizi mutlu etmek için elinizden geleni yapın.
evet kesinlikle birçok şeyi ister istemez kabulleniyoruz günlük hayatımızda. bazıları bizim elimizde oluyor ama bazıları da elimizde olmayan sebeplerden dolayı olabiliyor. eğer bir şeyleri değiştirme imkanına sahipsek, bence bunu değerlendirmemiz gerekiyor.
bende içinde bulunduğum yaşamdan memnun değilim. değiştirmek için çok uğraştım çok istedim ama olmadı. bende kabullenmeyi seçtim. maalesef hayat herkese adil davranmıyor...
kabullenebilen varsa tebriklerimi sunuyorum onlara buradan. ben kabul edemiyorum çünkü. herkes için şartlar eşitlenene kadar da içinde bulunduğum hayat düzenini kabul etmemeye devam edeceğim.
çoğu şeyi kabullenmekten başka çaremiz olmasa da elimizden gelen her şeyi yapmalıyız. değiştirebildiğimiz kadar değiştirmeliyiz mutsuz olduğumuz hayatı. yerimizde sayarak mutlu olamayız çünkü.
bu durumu ne yazık ki bizim toplumda yaşayan bir sürü insan var. keşke yaşadıkları durumu kabullenmek yerine yeni şeyler yapsalar ama hayat şartları daha ağır geldiği için başka şansları kalmıyor. mutsuz iseniz çekilin kenara biraz nefes alın. bu hayat koşuşturmacasından biraz uzak durun. sizde insansınız ve dinlenmek sizin de hakkınız. sanki bu dünyadaki kalıcı olacak gibi çalışmayı bırakın. dışarda bir hayat var ve akıp gidiyor. siz bu hayatın neresinde yer alıyorsunuz bir düşünün.
Çoğu insan kendisini mutsuz eden koşullarda Yaşar ama bunu değiştirmek için hiçbir şey yapmaz bir maceraya atılmayı bir yenilik yapmayı düşünmez bile çünkü sürüp giden belli bir yaşamak koşullanmış durumdadır bu koşullanmada mutsuzluğunu fark edememesi ne yol açar ama ben huzur veriyor gibi görünse de bir insan için önceden kesin olarak belirlenmiş bir gelecekten daha yıkıcı bir şey düşünemiyorum çünkü insanın yaşama isteğini isteğinin özünde macera tutkusu yer alır yaşamın tadı yeni deneyimlerde dir bu yüzden sürekli değişen bir ufuktan daha keyifli bir şey olamaz her yeni gün yepyeni bir güneşin altında doğabilir