çelik gibi bir iradeye sahip olmak gerekir. aksi takdirde elinizde olmadan kendinizi ifşa edersiniz. karşı taraf bunu çaktıysa -ki çakar- kurtarıcı olarak mizahın arkasına sığının.
hoşlandığımı belli etmeyeyim normal davranayım derken saçmaladığım çok oldu. ya gereksiz bir ilgi alaka gösteriyo oluyorum (ya ben bütün arkadaşlarıma karşı böyleyim imajı ) ya da kötü davranıyorum tekrar karşılaştığımızda yüzüme bile bakmıyo. bunun bir orta yolu yok mu?
erkekler ne kadar hoşlandığını belli etme derdindeyse biz kızlar sanırım bu bataklığa hep düşüyoruz heehehee aman belli edelim ne olacaksa. şöyle de bir konu var, bazı tipler var ki onu beğendiğini anladığı zaman hemen yelkenleri suya indiriyo. belki de o senin peşinden koşacakken sen onun peşinden koşmaya başlıyosun saçma bir durum. o yüzden en iyisi hoşlanıyor da olabilirim olmayadabilirim rolünü oynamak
nam-ı diğer seninki geliyor normal davran durumudur. ben yine normal tepkiler verdiğimi düşünüyorum, en azından ne utangaç kız bu der. sesim içime kaçar, utanırım, konuşamam, konuşmak için konu açamam, söylediği her şeyi öyle düşünmesem bile onaylarım. bildiğin ezik oluyorum
hoşlandığımı belli etmeyeyim derken adamın gözlerinin içine içine bakan benim. salak değilse direk bakışlarımdan anlar zaten, arkadaşlarım hiç normal bakmadığımı söyler o an.
ama neden böyle şeyler yapıyorsunuz ki. biz bu dünyaya bir kere geliyoruz ve belki o da senden hoşlanıyordur. bence belli et ya da bir karşılık ver. ama o anlamaz ya da anlamamazlıga vurursa üsteleme. kırılmanı da istemem bacım. sonuçta sen elmayı seviyorsun diye elmada seni sevmek zorunda değil.