dışımdan ne güzel ya böyle bir olaya bile olumlu açıdan bakabiliyosun dediğim ama içimden asla inanamadığım arkadaşımdır kendisi. bir insan her şeyden nasıl olumlu payı çıkarır çok yorucu bir şey olmalı. hiç mi üzülmez ah vah böyle olmasaydı demez. kesinlikle oynuyor
bir şeyleri aşmış, erkenden yaşamış olması lazım, yoksa çevresine dürüst olmadığını düşünürüm. ama bi insan kendini ne kadar farklı gösterebilir ki.
bu kişinin enerjisi tükenmez, eğlenmeyi biliyodur, çok da güzel zaman geçirilir kendisiyle. her şeyin de farkındadır aslında, düşünüldüğü gibi 'polyanna' değildir. bir probleminiz olduğunda, hayata bu bakış açısıyla bakan biriyle paylaştığınızda sanıldığı gibi bir kandırmacanın içine sürüklemez. gerçeği söyler ama olumlu olana da yönlendirerek söyler.
ben de oynadığını sanardım böyle insanların. ama şöyle bi cümle vardır; "fake it till you make it"
yani öyle olana kadar öyleyMİŞ gibi davran. çünkü nasıl davranırsan oyle olursun:)
o insanlardanım diyebilirim. Ama dışarıya hep negatifi gösteririm. Umudumu gösterince kötü bir şey olacağına inanıyorum çünkü.
satorinin özellikleri:
1. akıldışı oluşu
2. sezgiye dayalı içgörü
3. tartışma götürmez kesinlik
4. olumluluk
5. algılar ötesi aşkınlık duygusu
6. kişisizlik, nesnellik
7. coşkunluk duygusu
8. ansızın oluşması

karşılıklı yazışma sırasındaki bu bilinme*, algılanma zannım ıskalıyorsa, zırvaysa bendeki bildiğin delilik olur. yok, yüzde ellibirden fazla tutturuyorsa burada yaşama, dünyaya, insanlara dair olumluluk ve güvenimin mesnetsiz olmadığı ortaya çıkar. ilginç hal alır. bazı büyücülerin çömez-muhatabın anlaşılmaz konuşma iddiasını önemsemeyip ben senin kulağına değil karnına doğru konuşuyorum, yeri geldiğinde buna göre davranacaksın zaten, deyişini en az carlos castaneda'nın don juan'ından biliyorum. böyle bir yetimin olmasını çok isterdim tabii. (bkz: anlaşılmaz konuşmalar
Her yaşadığımız şeyin bir amacı ve bize olumlu bir dönüşü vardır kesinlikle. Bu da tecrübedir. İnsan yaşayarak öğrenir sonuçta ve zaman geçtikçe öğreniyoruz arkadaşlar. Böyle düşünüp her işte bir hayır vardır deyip olumlu bakabiliriz hayata.