beklenti içine girdiği, anlam yüklediği hiçbir şeyi dolduramamış insandır. bıktığından dolayı da artık beklenti olayını hayatından kaldırmıştır.
hayattan beklentini kesmek için artık ölüm döşeğinde falan olman gerekiyor sanırım. şu an artık bir beklentim yok dedirten hayat yarın yeniden doğmuş gibi hissettirir. çok düz devam ederken her şey anlık değişebiliyor. şaşırıyorsun bu kadar anlam nereden geldi diye. aynı sen, aynı hayattır ama değildir de.
hayattan demeyelimde, artık kendinden ümidini kesmiş, birşeyler başarabilme gücünü bulamayan insanlar diyelim.
önceden beklenti içinde olan biriydim sonra baktım beklenti içine girdiği kim varsa ne varsa hepsinin boş olduğunu gördüğüm anda beklentiyi bıraktım
kişiler hariç herkesin mutlaka bir merakı peşine gitmeye değer bir durumu olmalı diye düşünüyorum. günün sonunda ne yaptım sorusuna cevap verebilmeli insan. tabii ki her gün dolu dolu geçemez ama genele baktığında özellikle şu zamanlar süreci kaliteli ve bilinçli geçirmek gerektiğini düşünüyorum. herhangi biri bir olay sizi kırmış olabilir ama bu kırılganlıklar sizi buraya kadar getirdi ve olgunlaştırdı, olgunlaştırmaya da devam ediyor. bunu sakın unutmayın
ümitsizlik şeytandan umut etmek allahtandır :) ümidinizi kesmeyin kızlar :) her hayırda bir şey her şerde de bir hayır vardır :) bir gül elbet bize de güler bu hayat :) . şuan istediklerimiz olmuyor diye hayırlısı olan demek bu olmuyor :)
mutlaka psikolojik bir destek almaları gerektiğini düşünüyorum hayattan beklentisi olmayan insan bunalıma girer ve ruh sağlığına etki eder her ne olursa olsun sabırlı ve güçlü olmak hayata pozitif bakmak gerekiyor.