Bana göre ilişkiyi gizli tutmak çok mühim çünkü nazar bir değdi mi geride hiçbirşey bırakmıyor siz ne kadar ilişkinizi kurtmaya çalışırsanız çalışın gitti mi gidiyor .
gelecek hamlesini de gizli tutmak gerekiyor çünkü herkes sen mi bunu başaracaksın ? sen yapamazsın . herkes yapar ama sen yapamazsın, o işte para yok diyorlar , herkes zor yapıyor sen nasıl yapacaksın ? falan filan diyecekleri için

gelecek hayallerim, bir sonraki adımım, özel hayatım, finansal durumlar ve insanların bozmaya yeltenebilecegi diger herşey. zaten yalnız beni ilgilendiren konuları paylasmaktan kendimi bildim bileli hoşlanmam. ve ufacık bir hayalimden bahsedecek olsam dilden dile meze olduğunu gördüm. bu hatayı da bir daha yapmam. allah'ın izniyle.
mutluluk, başarı, istek, hedef ve hayal insanlar böyle şeyleri mahvetmeyi çok iyi beceriyor
1 ilişki
2 gelecekteki planları
3 sırlar
4 hayatınızda yaptığınız hatalar
5 pişmanlık yaşadığınız duygular

4 ve 5 kimseden saklanmazsa ileride eminim yüzünüze vuracaklardır.
özel hayatın
ilişkin
kazancın
yani bunlar hepsi özel hayata girdiği için özel hayatın gizli kalması gerek.
i̇lişki, ailevi sorunlar, içsel sorunlar, gelecek planları ( ki birine bahsedildiyse asla gerçekleşmez😂)
mal mülk para
planlar
inanç
hayaller
bir de yeni başlayan ilişki ya da hoşlantı çünkü birine bahsettiğiniz an her şey bozuluyormuş gibi geliyor. yani içinizde yaşadığınız duygu yoğunluğu kelimelere sığdırılamayacakken ya da bir kalıba oturtulamayacakken birine anlattığınızda bunu yapmak mecburiyetinde kalıyorsunuz ve ister istemez bilinçaltınızda bu durumu nasıl algıladığınızı etkiliyor ve içinizdeki haliyle kalmıyor. dolayısıyla ilişkinizdeki davranışlarınıza ve karşıdaki kişiye de yansıyor çünkü auranız etkileniyor. bunu bilimsel bir dayanağa bağlı kalarak demiyorum ama benim kendi deneyimim tamamen bu yönde. iki taraftan biri ya da ikisi bu duruma girdiğinde duygularınız da kelimelerin etkisiyle zamanla sıradanlaşıyor. ilişki kalıba oturtuluyor bu sefer. diyelim birbirine karşı duyguları olan ve her şeyi zamana bırakmış iki arkadaş gibiyken çevreye durumu bahsettiğinizde bir kalıba oturma ihtiyacı hissediyorsunuz ve sanki bu mecburi gerçekleşmiş gibi oluyor (her ne kadar iki taraf birbirini sevse de). yani demem o ki olabildiğince durumu dışarıya sade yansıtın ve her şey kesinleşene kadar hiç yansıtmayın. Bırakın zamana bırakın belirsiz kalsın bir süre. yeter ki duygularınız bilsin her şeyi.