arkadaşımla sevgilisinin 1 yıl ayrı kalması, bu dönemde ikisinin de ellini sallasan ellisi tarzında bir hayat yaşamaları, 1 yılın sonunda barışmaları ve evlenmeleriyle son bulması

tekrara gerek yokmuş dersini çıkardım ben bundan. barışınca hiçbir şeyin değişmediğini anlamak isteyen barışsın sonra aklınızda kalmasın
ayrıl barış ilişkilerin sonu yine ayrılıktır, tecrübe ettim. yeniden barışıp aynı şeyleri başa sarmanın bir anlamı yokmuş. herkesin böyle olacak diye bir kaide yok tabii ama kendim de dahil kimseden mutlu sonlar duymadım bu anlamda.
bazen olur öyle ya. ikinci deneme daha güzel olacaktır belki. olmadı zaten bir kez bitirilmiş tekrar ayrılırsın.
Aynı kişiyle dört defa denedim sonuç ise yine hüsran oldu. Tabi dört yıl boyunca gitgelli bir ilişki sonucu ve özel sebeplerden dolayı en son ben bitirdim. Pek iyi sonuçlananı görmedim fakat başarabilenleri görünce istemsiz hem mutlu oluyorum hem de içim burkuluyor.
yukarıdakilerin aksine bir örnek vereceğim. sevgilimle 3 yıllık arkadaşlığın ardından sevgili olduk. ilk aylarımız çok çalkantılı bir süreçti sonrasında düzeltip 6 ay çok gğzel bir ilişki yaşadık. 6 ayın sonunda ayrılma kararı aldık fakat çok eski bir dostluğumuz olduğu için bunu da bozmak istemedik. 2 ay sonrasında yine barıştık çğnkü arkadaş da olsak hala birbirimizi seviyorduk. şu anda eskisinden bile iyi durumdayız ve ikimiz de gayet mutluyuz. uzun lafın kısası her ayrılık somrası barışma tekrar kötü sonlanacak diye bir şey yok bazı şeyleri de insan deneyip yaşayıp tecrübe etmeli sonunda mutsuzluk bile olsa. insanların arada üzülüp bazı duyguları öyle de tanımaya ihtiyacı var
Kötü geçmiş ve ayrılmış bir ilişkide taraflar tekrar barışmak, bir araya gelmek isteyebilir fakat kötü olduğunu, tarafların ikisinin de değişmemesi sonucu tekrar hüsranla sonuçlanacak bir durum.

Tabi ayrılık süresi boyunca ayrı kalmaktan ders çıkarmışsa o kişi veya kişiler, barışma sonrasında güzel bir ilişki yaşayabiliyorlar. Tek sorun o ilişki için ne kadar çabaladığınız. Çaba yoksa ve hala aynı şeyler yaşanıyorsa o ilişki olmamıştır.
Bozuk olduğunu bile bile inatla yemeyi sürdürme halidir. Başka yemekler yok gibi ısrarcı olarak kendine rezil olduğun anların katlanıp büyümesidir. Ben niye ayrılmıştım diye sorup amaaan diye cevap vererek gecistirdigimiz nolcak bu benim saf olma halim diye birinci dakikadan kendimizi sorguladimiz halde malzeme bulamadığımiz nanayi sonradan yemeli gerçeklerdir.
Sonucun yine aynı kapıya çıkacağı olaydır. Boşa kürek çekmektir. Arada aşk var ki tekrar Bir araya geliniyor. Tekrarlanır durur bitsede bitmeyen bir kara sevda olmalı bunların ki. Sonra tamamen biter son kez biter bir daha başlamamak üzere.