daha neler. onun yeni sevgilisi? peki benim sevgilim? bide onların düşüncelerini almak lazım
kesinlikle kalınmaz. muhtemelen kavga ederek bitmiş bir ilişkinin arkasından nasıl arkadaş kalasın. arkadaş olabileceğin biri olsaydı zaten en baştan sevgili olmazdın. en fazla yolda görsen meraba dersin.
karşılıklı saygıyla biten bir ilişkiyse kalınır bence. yalnızca uzun süreli bir arkadaşlık olmaz. iletişim kopar, diğer arkadaşlara daha çok vakit ayrılır, onun veya senin hayatına başka biri girdiği andan itibaren de eski sevgiliyle mi görüşeceksin. avrupa mı burası.
kalınmaz tabii ki. arkadaş kalıp ne konuşabilirsin, neyi paylaşabilirsin ki. hadi arkadaş kaldık görüşüyoruz vs. diyelim genel olarak bir tedirginlik hali olur. o kadar yaşanmışlığı bir kararla arkadaşlık boyutuna taşımak çok mantıksız. yapılabilir bir şey değil.
çok çok çok imkansızdır. ayrılmak demek artık seni görmek istemiyorum, konuşmayalım, iletişimimiz bitsin demek. bu durumda mümkün mü hiç arkadaş kalabilmek. konuşabilsek zaten eskimezdik.
Kalınmaz tabiki ya kalınır diyen kalınırmış gibi davranan entel insanlar çıkacaktır ama yok daha neler diyorum onlara. Bir yaşanmışlık var geçmiş var, birlikte anılarınız, gittiğiniz yerler, oralarda tekrar arkadaşmış gibi olunabilir mi, hiç mi hatırlanmaz geçmiş. Bilinçdışı bi kere zaten kesin devreye girer :)
sevgili demek zaten bir nevi arkadaş da demektir, e seninle zaten sevgili kalamamış, ki diğer kriteri arkadaş olabilmesiydi.. ne anlamı kalır ki? ikisininde de fail zaten. kendinizi kandırmayın
bana göre kalınır ama hemen değil. bence ikisinin de birbirine karşı duyguları ölmeli öncelikle. yani ayrıldıktan hemen sonra değil de iki kişinin de birbirini sadecr güzel bir anı olarak hatırladığı zaman arkadaş olarak görüşmeye başlanabilir. tabi bir de hayatınıza yeni aldığınız kişinin de neler hissedeceğini göz önünde bulundurarak.
eğer sevgi bitmişse kötü bir ayrılık geçirilmemişse uzun zaman sonra kalınır. hemen ayrıldıktan sonra ben arkadaş kalınabileceğini düşünmüyorum. bana saçma da geliyor. eski sevigliyle arkadaş kalmayı niye ister bi inan