benim bu. babamın klasik senin kız arkadaşların yok mu diye şikayet etmesidir. erkek arkadaşlarımla daha iyi anlaşıyorum ve daha uzun sürüyo arkadaşlığımız nedense
bunu yaşayan bir benim zannediyodum. kız arkadaşlarımdan anlaşabildiğim iki bilemedin üç kişi. ama en yakın arkadaşlıklar kurabildiklerim genelde erkek. kız arkadaşlarla anlaşma kısmı uzun süreli olamıyo
kız arkadaşlarla belli bir samimiyetten sonra birbirine laf sokma, dedikodusunu yapma durumları yaşanıyor. ama erkek arkadaşlar öyle değil. erkek gidip de başka bir arkadaşına senin dedikodunu yapmaz ya da laf vurarak moralini bozmaz. beni aramadın sormadın saçmalığına girip darlamaz. sevgilisi olunca mesafeler uzaklaşır orası ayrı. kız arkadaşlar da bile böyle oluyor, sevgilisi olunca arkadaşa ihtiyaç yokmuş gibi davranmaya başlıyolar bir anda. erkek arkadaş güzellemesi yapmak istemezdim ama kızların da arkadaşlık ilişkilerinde bazı kaprisleri aşması gerek
espriyi kaldırabilmelerinden dolayımıdır nedir daha iyi anlaşıyorum. KIZ ARKADAŞLARIMDA OLDUĞU GİBİ bir şaka yaptığımda da gereksiz alınganlık yapmıyolaR, ya da benim arkadaşlarım öyle bilemiyorum. kız arkadaşlarda öyle değil hep bir mesafeyi korumak lazım sanki. çok nadirdir niyetini çözmüş olup da o anlamda söylememiştir çıkarımını yapabilecek OLANLAR.
aynı durum bende de var. en yakın arkadaşım erkek mesela.
aramızda ne kıskançlık var ne seviyesiz sohbetler ne de dedikodu
kendisi bestimdiir
erkek arkadaşlarla bende iyi anlaşıyordum bir zamanlar ama bu bazı sıkıntılar getiriyor peşinde mesela ne zaman yakın olduğum bir erkek kankam olsa ilk zamanlar çok iyi oluyoruz iyi anlaşıyoruz sonrasında çoğunlukla karşı taraf senden hoşlandığını söylüyor ama sen onu sadece arkadaş kanka olarak görüyorsun bu yüzden de onu reddediyorsun sen reddedince bu sefer de birbirinizin yüzüne bakamıyorsunuz konuşmuyorsunuz resmen iki yabancı hatta düşman gibi bişey oluyorsunuz ben ne kadar arkadaş gibi davransam da erkek kankalarıma arkadaş olarak sevsem de onları sonu hep çıkma teklifiyle bitiyor bu yüzden benim hep erkek kankam olmaz olmasını isterdim tabiki ama demekki benden kanka olmuyor yapacak bişey yok malesef bakalım ileride belki gerçekten benimle kanka olabilecek bir erkekle karşılaşırım
bu kız arkadaşların kıskanç, kötü, dedikoducu, sıkıcı olmasından dolayı değildir. zira biz de kadınız arkadaşlar, böyle görüyorsak biz de böyleyizdir. bu sadece denk geliştir, eril enerjiyi çekiyosunuzdur kendinize, mesela ben de hep kadınlı ortamları çekerim kendime. ay burcum su grubu ondan galiba. tercihtir, olabilir tabi.
çocukkende hiç kız arkadaşım yoktu hep erkekler de iyi anlaşmışımdır. i̇yi yanları çok olsada kötü yanları da çok sen onunla iyi vakit geçirdiğini sanırken tak sana aşık olduğunu söylüyor bütün büy bozuluyor soğukluklar oluşuyor tekrar konuşsanız da eskisi gibi arkadaş olamıyorsunuz bir şey yaparken iki tarafta hep düşünüyor acaba yanlış anlar mı yaptığımı. zamanlarda aradaki bağ kaybolduğu için bir süre sonra konuşmuyorsunuz. güzel yanı ise erkek arkadaşlarımın yanında hep özgür hissetmişimdir.
kız arkadaşlarımı cidden çok seviyorum ama benim en saf niyetle yaptığım iyilikleri bile kullanarak kötülükle cevap veriyorlar. bir insanın en yakın arkadaşı onu küçük düşürmeye çalışır mı, ben şok.

ama erkekler öyle mi dertleş, eğlen, gül, ağla. kendimi cinsiyetçi gibi hissettiren kız arkadaşlarım lütfen durun :(
hiç samimiyetim ya da erkek kankim olmadı maalesef. üstelik muhafazakar bile ailede bile büyümedim.

ancak lisedeyken ve şu anda da, diğer kızlara kıyasla daha iyi olabilir aram. atıyorum diğer kızlara türlü türlü laf söylerler, gıcıklık / şakalar yaparlardı ama sınıfımdaki erkekler bana çok iyi davranırlardı. sınıfça bir yere gittiğimizde falan o korkutma / sapıklık seanslarına hiç maruz kalmadım. yani samimiyetimiz yoktu ama diğer kızlara kıyasla daha iyi bir frekansımız vardı galiba.

üniversitede de kankim olmadı erkek. zaten sınıfımızın %90'ı falan kadın. ama ilk gün gelip kendilerini tanıttıktan sonra çok kez iyiliklerini gördüm bu erkeklerin. ki asla yürüme sebebi yok, sevgilisi olan insanlar da vardı içlerinde. yani demem o ki, erkeklerle kanki olamıyorum, kanki olsam sonunda saçmalıyorlar; ama diğer kızlara kıyasla daha çok saygı gösteriyorlar sanırım. enerji meselesi olduğunu düşünüyorum.