Eriklerin çıktığı o ilk zamanları çok seviyorum. Böyle küçücük oluyorlar. İçindeki çekirdek oluşmamış oluyor. Oluşmadığı için acı oluyor. Onu çıkarıpta yemek güzel oluyor. Ve o beyaz oluşmamış çekirdek için ayran mı yoğurt mu ( sıkınca suyu fışkırınca ayran fışkırmazsa yoğurt diyoruz.) yapmayı seviyorum. Baharın tadı böyle çıkıyor. Bence erikler çıkmaya başlamışsa yaz gelmiş demektir.
erikler çıktı ve canım aşırı derecede erik çekiyor. ne kadar yersem yiyeyim bıkmıyorm. çok seviyorum erikleri.
i̇smini görünce bile ağzım sulandı ya, oruç oruç fena oldum. şu yasaklar biter bitmez kendimi erik yemeye vuracam, ne var ne yok şöyle hızlıca hepsini yemek istiyorum. gerçi şu an orucun da etkisi olabilir. umuyorum bayramdan sonra da aynı iştaha sahip olurum ve şu an canımın çektiği ne varsa hepsini doyasıya yiyebilirim. aslında ramazan ayının bize kattığı en güzel şey bu, her şeyin kıymeti artıyor, her şeye artık farklı bakmaya başlıyor insan. normal zamanda gözümüze basit bişey gibi görüne her şey bu güzel ayda çok daha değeli oluyor. umuyorum herkes bu güzel anların tadını çıkarıyordur.
erik mevsimi geliyor. özel ki küçükken her çocuk gibi ben de elime bir poşet alıp erkeğin tepesine çıkmaya çalışmışlığım oldu. özellikle o küçükken dediğiniz gibi eriğin daha oluşmamış hali küçücük küçücük çok keyif veriyor insana. ben de bugün internette dolaşırken hakmar markette kilosunun 13.90 dan geldiğini gördüm. yarın gidip bakacağım eğer geldiyse almayı düşünüyorum. bence gelen erikler de pek büyük değillerdir ama bir şansımı deneyim.
erik mevsimini açmış bulunmaktayız. en sevdiğim meyvelerden biri olabilir. yedikçe yiyesim geliyor. özellikle tuzla yemeye başladığımdan beri nekadar zararlı bile olsa hep tuzlayarak yiyorum. daha lezzetli geliyor.
2 kilo aldırdım can eriği. bilmiyorum ama çok seviyorum. o kadar güzel ki. hamileliğimin vermiş olduğu en büyük güzellik. ne istersem geliyor ayağıma. 2 kilo 3 günde bitti. şimdi eşim düşünsün😃