youtuber. biliyom klibi aleyna tilki kliplerini aratmamış. kusura bakma enesciğim ama bunları ilk aleyna'da gördük.
maske metafor olarak ilk hangi gereksiz klipte kullanılacak diye merak ederdim, enes batur merakımı giderdi. ama klibin izlenme sayısı on numara.
ergen kitlesinin meşhur ettiği youtuber. "Enes Batur Gerçek Kahraman", "Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?" gibi vasat filmleri vardır. bir dönem amcasına sergilediği yanlış tavırlarla gündeme gelmişti.
Hala ne meziyeti olduğunu çözemediğim insan. youtube , müzik, film derken bir gün kitap çıkarırsa ne olur acaba. yoksa çıkar dı mı ?
Eline geçen bütçeyi şarkı kliplerinde doğru şekilde kullanan insandır.Doğru yaptığını düşündüğüm tek numarası budur.O da şahsın kendisi tarafından mı gerçekleştiriliyor düşünülmelidir.
Onun dışında hangi amaca hizmet ünlü edildiğini anlayamadığım, benim için sokaktan geçen herhangi birinden farkı olmayan insandır.
yaptığı çekilişte tablet kazanmama rağmen mesajlarıma bile geri dönmeyen yalancı ve sahtekar insan. daha önceden de kendisini pek sevmezdim videolarından hoşlanmazdım ama bu olayından sonra daha da sinir olmaya başladım. üstelik bir tek ben değil çoğu kazanan kişiye hediyesi gönderilmemiş. o kadar takipçi kasıyorsun, insanları uğraştırıyorsun ama sonucu bir hiç oluyor. kazandığım şeyin maliyeti, büyük küçük olması önemli değil insanlar umut ediyor ve kazandığı halde hediyesi gelmiyor çok can sıkıcı bi durum.
Enes Batur Sungurtekin, 9 Nisan 1998'de Arzu ve Fatih Sungurtekin çiftinin oğlu olarak[4] Ankara'da doğdu.[5] Sungurtekin kanalında yayınlamış olduğu bir videoda annesinin Malatyalı, babasının Adanalı olduğuna değinmiş, kendisini de Adanalı olarak tanımlamıştır.[6]

2017'de düzenlenen 44. Altın Kelebek Ödülleri'nde ilk kez dağıtılan En İyi YouTuber Ödülü kendisine verildi; ancak daha sonra geri alındı.[7][8] 2018'de düzenlenen 5. Altın Palmiye Ödülleri'nde Yılın Sosyal Medya Fenomeni Ödülü'nü kazandı. Başrollerini Ceyda Düvenci ve Bekir Aksoy ile paylaştığı ilk filmi Enes Batur Hayal mi Gerçek mi?, 19 Ocak 2018'de vizyona girdi.[9] İkinci filmi Enes Batur Gerçek Kahraman 31 Mayıs 2019'da vizyona girdi. Batur, 2019 yılının Haziran ayında Survivor adlı yarışma programında konuk olarak bir bölümde yarıştı.[10]

Enes Batur, Antalya Bilim Üniversitesi Bilgisayar Mühendisliği bölümünde bir süre eğitim almış
bu çocuk 2015'te ve daha öncesinde bu kadar kötü değildi. oyun videoları çeken, sıradan bir elemandı. her youtuber gibi sonradan bozdu ve saçma içerikleriyle küçücük çocukları çekmeyi başardı. bu çocuğun bu kadar abonesinin nasıl olduğunu, nasıl bu kadar para kazandığını anlamıyorum.