3 saat rekorumuz. hayır yüz yüze gelsek yarım saatten sonra birbirimize bakar dururuz. ama araşınca kıpır kıpır bir muhabbet
buluştuğumuzda bir yerden sonra ikimiz de telefonlarımıza gömülüyoruz ama telefonda konuşunca saatler sürüyor. sonra da 'kızım biz buluşunca niye böyle konuşamıyoruz' diye geyiğini yapıp, yarım saat sırf buna gülüyoruz zaten
evdekilerin sessiz ol uyarılarına maruz kaldığım konuşma. yapamıyoruz, biz bu kızla konuşurken iki sağır gibi bağırarak konuşuyoruz.
'ne oldu biliyo musun' ile başlayan muhabbetin saatlerce sürmesidir. kız arkadaşınız sizi bunu söyleyrek arıyorsa atıştırmalığınızı- içeceğinizi alın, yatağınıza uzanın. uzunca bir süre oradan kalkılamayacaktır çünkü.
Yüz yüze gelince 2 konu sonra sessizlesir ortam fakat telefonla konusurken 10 saat kapatmadan konusuluyor ya
Yüz yüze gelsek de, telefonla da konuşsak hiç susmadığımız doğrudur. İlla ki bir dedikodu malzememiz çıkıyor ve onla başlayıp çok daha değişik yerlerde bitebiliyor. Ortak arkadaşlarınızın çok olması, birbirinizin aile bireylerinden tanıdığınız kişilerin olması gibi nedenlerle konuşacak birçok şey çıkabiliyor.
konudan konuya atlanılan konuşmadır. her şeyden ama her şeyden konuşulur. sinema, siyaset, YouTube videoları, gezi planları, dedikodu, cilt bakım önerileri. birinin bir işi çıkmadığı takdirde telefon kapanmaz. kapattıktan sonra çok konuşmanın verdiği yorgunluk ve huzurla yapılacak işe girişilir.
Buna cok güldüm bizde yüzyüze gelsek en fazla 1 saat sonra bakisiriz konusulacaklar biter. Ama telefonda laf lafı öyle bir aciyorki her konuyu konuşuyoruz her gün en az 2 saat ara ara bir de mesajla konusuruz sürekli bi konuşma hali var gerçekten onunla konuştuğumu buraya yazıyor olsam sürekli değil 100 tl 100 bin tl bile kazanabilirim
bunu en son lisede yapardım. Bir arkadaşım ile saatlerce konuşurduk. Sonradan öğrendim ki başkalarını konferansa alıp dinletiyormuş konuşmalarımızı. Dedikodu, sırlar. Hiçbir anlam vermemiştim ama şükürler olsun ki insanların arkasından kötü konuşan biri değilim.

Ama çok özenirim saatlerce konuşan arkadaşlara. Artık içimden gelmiyor ne yazık ki.
Bıraksan 24 saat konuşuruz da telefonda 6-7 saati bulan konuşmalar yaparız. İlk olarak dedikodu varsa onun hakkında konuşuruz, sonrasında instagrama girip birbirimize kıyafetler, eşyalar atıp yorumlarız. Ortak arkadaşlarımızın profiline girip onları stalklayıp onlar hakkında da dedikodu yaparız. Böyle böyle bir bakarız zaman geçmiş. Ne çabuk geçmiş hiç anlam veremeyiz.