gerçekten ama gerçekten acemisiyim. bu konunun tezini vermiş ve geçmiş kişilerden destek bekliyorum.
anlayabilmek için yaşanmışlıklar biriktirmeli. anne- babalarımızın arkadaşlarımızla ilgili yaptığı yorumlara önce burun kıvırırız ama o arkadaştan gördüğümüz bir davranış karşısında ailemizin tezine haklılarmış deriz. böyle bir şey işte. tecrübeleri bu noktaya getirmiştir. doğru insan mı değilmi anlamamıza daha çoook var.
kesin pot kırar. kimse o kadar zeki değil, kimse gerçek yüzünü görünmez kılamıyor. bir sözü, hareketi ele verir. bütün bunları toplarsın ve elinde doğru veya yanlış sonucu kalır.
konuştuklarına, konuşmadıklarına, konuşacaklarına dikkat vermeli. zor değil gözün, kulağın açık olsun yeter. biraz uyanık olun canım.
O kişi ile yaşayacaksın zaman geçireceksin büyükler ne der yolculuğa çıkacaksın. O kişiyi sürekli gözlemleyeceksin. Arkadaşta olsa sevgili de olsa ger zaman bir mesafen olacak ama Onan hissettirmeden olacak o mesafe
Bence kendini iyi taniyan insan bu konuda daha rahat olur esini daha rahat bulur bir yerde okumustum dogru insani ariyosan dogru insan olmalisin durustluk istiyorsan durust olmalisin fedakarlik istiyisan fedakar olmalisin diye bence cok hakli insan once dogru kisi olmali onu esi zaten bulacaktir
doğru insan önermesi tartışmaya açık. kimdir doğru insan? en çok eğlendiğin mi, seni en çok güldüren mi, hiç kavga etmediğin mi, daha çok seven mi, daha çok sevdiğin mi, görünce nefesini kesen mi, hanımda huzur bulduğun mu, kim? senin ne aradığına göre değişir doğru insan. ne aradığını da ancak tecrübelerle bulabiliyorsun, yani ancak ne aramadığını anlayarak.
i̇lişkine dışardan bi gözle bakıp artı ve eksi yanları düşündüğünde artılar çoğunluktaysa, ben bu adamla her şeyin üstesinden gelebilirim diyorsan, ona güvenebileceğinden eminsen, pembe gözlükleri çıkarıp baktığında bile kötü yanlarıyla da sevebiliyorsan ve aynı şeyleri onun da senin için düşündüğünü söyeleyebiliyorsan, ben bu adamla beraber kaliteli zaman geçirip huzur dolabilirim diye düşünebiliyorsan, birbirinizi tamamladığınıza inanıyorsanız o kişi doğrudur.