derse böyle konsantre olabiliyorum, daha iyi anlıyorum. arkadaşlar da çok şaşırıyolar bu duruma. çoğu insan benim çalıştığım yere çıt çıkmayacak yoksa okuduğumu bile anlayamam diyor. bende ise tam tersi.
Ben müzik dinleyerek kitap okuyabilen ve ders çalışabilen insanların nasıl okuduklarını anladıklarını merak ediyorum. Ben en küçük sesten bile rahatsız oluyorum ders çalışırken. Sanırım dikkatim çok çabuk dağılabilir .
alttan kısık olursa ve yabancı ya da klasik müzik çalışılabilir. 90 lar popla çalışabileceğimi sanmıyorum. bi süre sonra kalkıp oynamaya başlarım büyük ihtimalle.
Ders çalışırken müzik dinlemek kimi insanlar için çok zor öyle ders çalışmazlar kimi insanlar içinde çok kolay yani kişiden kişiye değişir herkes ders çalışırken müzik dinleyemez, ben matematikte test çözerken müzik dinleyebiliyorum ve öyle daha iyi matematik testi çözebildigimi düşünüyorum, ama diğer derslerde ders çalışırken müzik dinlemiyorum, dinleyemiyorum yani olmuyor yani herkes ders çalışırken müzik dinelmez dinleyemez.
Çoğu insan sesiz ortamda çalışmayı sever öyle anlar ama ben müzik dinleyerek çalışmayı test çözmeyi çok severim o beni motive eder dikkatim dağılmaz asla
Gercekten bunu yapabilen insanlar varsa hayran olmamak elde degil. Ben sessiz sadece derse odaklanmis bi sekilde bile bazi seyleri anlamakta, ogrenmekte, aklimda tutmakta zorlanirken; eger gercekten muzikle ders calisabilen insanlar varsa sizi kutluyorum. Muhtesemsiniz...
Sevmedigim dersi çekilebilir kılan tek şey. Sevdiğim derste de kafa karıştırıcı olabiliyor. Çok çelişkili aslında. Uzmanlar hocalar pek tavsiye etmez. Alışkanlık yaratiyo biraz da sınavda naparim soruları sorduruyo.
Ben şayet böyle yaparsam bir süre sonra dersi bırakıp müziğe eşlik ederim herhalde. Zaten pek tavsiye edilen bir durum değil galiba. Beyin iki şeyi bir anda yapamıyor şu. Ya konuyu anlamaya çalışır ya da müziğe odaklanır.
ders çalışırken dinleyebildiğim tek müzik klasik müziktir.
eğer şarkıda sözler varsa asla ama asla derse odaklanamam veya en azından bilmediğim bir şarkı olması gerekiyor.