istenmediğini anlamak bir erkek için neden bu kadar zor oluyor bazen, anlayamıyorum. okulun ilk senesinde yaşadığım bir olaydı bu. ilk önce hoşlandığımı zanettim ama tek bir hareketiyle anında olmayacağına karar verdiğim birinin ağır ısrarıyla karşılaşmıştım. ben sinirlenmeye başlayınca da arkadaşlarımla tanışmaya çalışıp o ortama girmeye uğraşmıştı. kimse kendini bu kadar küçük düşürmemeli.
yüzsüzlüğü kendine ilke edinmiş erkek. ısrar etmek sevgi değildir. seviyorsa geri çekilmesi gerektiğini bilmelidir.
ben bana bunu yapanlara direkt sapık diyorum çünkü bu sapıklıktan başka bir şey değildir.
Günümüz şartlarında gerçekten korkulacak ve önlem alınması gerekecek olaylardan biri. Arkadaşlar birisi size hayır diyorsa hayırdır. Üstelemenin, ısrar etmenin, sapık gibi etrafında dolanıp taciz etmenin hiçbir mantığı yok.
derdi muhtemelen "beni kimse reddedemez" olan erkektir. nasıl olsa bu kadar ısrara evet diyecek ve o da ilk etapta soğuyup ayrılacaktır. bunların kendine saygısı olsa zaten ısrar etmez ve böyle birinden saygı beklemek de tek kelimeyle ahmaklıktır.
gereksiz sıkarlar . benim bir ara vardı aman yarabbi yıldım biktim ısrarla mesaj atıyor ara ara nazikçe kibarca reddediyorum kırmamaya çalışıyorum ama bir senenin sonunda küfür le gönderebildim çünkü çok yıpranmıştım artık genelde gerek kalmaz ama çok nadirdir
iticidir seni istemeyen birini sen neden ısrarla istersin ki ben direk gurur yapardım mesela
çocukken her istediği eline verilmiş erkek, büyüyünce de hayır demenin hayır olduğunu anlamayan erkektir.
böyle bir şeyle karşılaştığım zaman aslında reddederek ne kadar iyi yaptığımı anlıyorum. aklımda soru işareti kalmıyor en azından. bir şeyi istiyorsam istiyorum derim ben zaten. istemiyorsam da istemiyorum derim. ısrar etmenin bir faydası yok.