gerçekte yaşadığı mutsuzluğu bastırma yöntemi olarak çok gülmeyi kullanıyodur. kendiyle baş başa kalınca da içinde fırtınalar kopar. insan mutsuzluğunu da sonuna kadar yaşayabilmeli, gülerek, eğleniyorum imajı çizerek bastırmaya çalışmak çok daha yorucu bir iş.
mutsuzluğunu dışarı yansıtmak istemeyen, kendi halinde yaşamayı tercih eden insandır. çok gülmesinin sebebi, belki o an kafasını dağıtmaya, yaşadığı problem her neyse kendini ondan uzaklaştırma çabası olabilir. yine de genelleme yapmayalım, çok gülüp gerçekten mutlu olan insan da var.
aynı zamanda saçma davranan insandır. yanındakiler neden bu kadar güldüğünü anlayamaz, salak herhade der. çok gülen insanın esasında mutsuz olabileceğini kim nasıl aklına getirsindir çünkü. sorunlu damgası yersin.
antidepresan kullanan-kullanmış insanların çok güldüğüne, umursamaz olduklarına dair bir dedikodu var. böyle birini görsem antidepresan kullanıyor herhalde diye düşünürüm. antidepresan kullanmak da mutsuz olmanın bir sonucu.
başlığı görünce kendimi sorgulamama neden olmuştur. tek bir başlıkla o kadar net tespit yapılmış ki, çok gülen biri olarak başlığı görünce mutsuz muyum acaba diye sordum. çok da mutlu sayılmam.
Kesinlikle doğrudur beni ve benim gibi olanları dışarıdan dertsiz tasasız zannederler halbuki bilmezler ki bu kahkalar bazı acıları gizlemek içindir, aman anlamasınlar sormasınlar diyedir.
doğru bir tespit çokda üzücü bence. i̇nsan cok gülmemeli çünkü bazı gerçeklerden uzaklaşmaya neden oluyor fazla gülmek. i̇tidalli olmalı insan . çok gülmek kalbi öldürür diye bir söz var.
gülmeyi bırakırsa hıçkıra hıçkıra ağlayacak insandır. gülmenin arkasında gözyaşı saklıdır. gizlemek için kullanılır saklamak için kullanılır. en güzel kadınlar en çok acı çekenlerdir.
çok gülmek özellikle de abartılı kahkahalarla gülmenin içinde mutlaka bir acı bulunuyor. allah herkesi gerçekten mutluluktan güldürsün.
ben oluyorum yine. mutsuz olduğum zamanlarda ekstra gülme gereği buluyorum sanırım. i̇nsanlara her şeyimi yansıtamıyorum. hatta çok yakınımsa dertlerimi biliyorsa ve omzunda ağlayabileceğim biriyse dahi istemsiz bunu yapıyorum yanında mutlu davranıyorum. alışkanlığım olmuş ve bırakamıyorum. i̇nsanlara zayıf yönlerimizi pek yansıtmamak ve güvenmemek gerektiğini düşünsem de her şeyin fazlası zarar. i̇çimize atıp kendimizi çokta yıpratmayalım bazen birinin omzunda ağlamakta güzeldir.