bizdede aynı durum ben de anlamadım, bu nasıl sokağa çıkma yasağı ki. herkes bişeyler için belge alıyor rahat rahat çıkıyor eve ekmek getiren insanlar evlerinde yarını düşünüyor. gezen insalarda fıldır fıldır sokakta! gerçekten bu nasıl yasak ki bilemedim.
açıkçası benim olduğum şehirde önlemler oldukça sıkı. tüm gün polis arabaları gezdi ve kavşaklarda polis vardı. çok da nefes aldırmadılar insanlara.
bizim mahalle gündüz çocukların, iftardan sonra gençlerin. bir biz eve tıkılıp kalmışız. yasağı üstüne alınan sadece biziz galiba.
yasakları kimse takmıyor ki zaten, olan evde bunalan ve virüsün bitmesini bekleyen insanlara oluyor. halbuki kuralları çiğnemeseler, kurallara uyup dışarı çıkmasalar virüs bitecek fakat kimse bu kuralları takmıyor açıkçası. bilmiyorum, bu şekilde bu virüs bitmeyecek gibi görünüyor. çok mu zor evde durmak, anlamıyorum gerçekten.
her yasak olduğu gün bunu ben de düşünüyorum. bu nasıl yasak kardeşim herkes dışarda bir tek ben evdeyim. anlamıyorum ki yasak bir tek bana mı?