Evlilik normal, ayrilmakta öyle. Boşanmak bizim toplumumuzda abartılıyor. Ilişkiler biter olabilir, Anlasamayabilirsiniz. Yürümüyor evlilik okey zorla yurutturmeye çalışmak ne demek ? Peki süper kahraman gibi düşünüp hadi bir çocuk yapalım. O çocuk o evliliği kurtaramayacak.
kesinlikle çok doğru. çocuk asla evliliği kurtaran bir durum değil. gerçekten çocuk sahibi olmak istiyorsa bir insan, böyle bir karar vermeli. evlilik ancak karı koca arasında orta yol bulunursa, anlaşılırsa ve hala sevgi saygı kaldıysa kurtarılabilir bence.
bencede bir çift boşanmaya karar verdiyse çocuk yapmanın bir anlamı yok bazen çocukta kurtarmıyor bu durumu.hadi yaptın diyelim o zaman çocuk daha çok zararlı çıkıyor.o yüzden boşanmaya karar verildiyse gereği yapılır.
anlaşamıyorsanız, uyuşamıyorsanız, boşanma noktasına geldi iseniz çözüp çözülmeyecek şeyleri eşler kendi aralarında konuşarak saygı çerçevesi içerisinde bitirmelidir. sürmeyen bir durumu sebeplere bağlayarak nasıl çözebileceğinizi düşünüyorsunuz ? anlaşamadığın, mutsuz olduğun zaman bebek aranızı mı topluyor?

varsayalım dünyaya getirdiniz. o çocuğun sizin her gün tartışmalarınızdan, sorunlarınızdan etkilenmek zorunda değildir. çocuk evinde huzurlu hissetmelidir. kurtarıcı olarak onun sizi görmesi gerekirken siz ona o gözle bakıyorsunuz.

keşke çocuk sahibi olmak için eğitim alınsa. evliliklerde harap olan hep yavrucaklar oluyor.
Kişilerin aralarındaki geçimsizlik sonucu hukuki olarak birbirlerinden ayrılmak yerine, yeni bir birey dünyaya getirme isteği.
boşanmamak için çocuk yapmak mı o mygod. arkadaşlar saçmalamayın. berbat bir durum .1 kere yerine 8 kere düşünüyorsunuz boşanmak için. ben işte en basit örneği. normalde çocuk olmasa 40 kez basıp gitmiştim. kimsye eayvallahım yok. ama çocuk var o öncelik olmalı. ha şunu diiim eğer boşanma fikri aklınızdan 1 kez bile geçti ise yapmayın çocuk. benim geçmemişti ki çocuk yaptım sora ne mi oldu sarpa sardı herşey. uzun lafın kısası .çocuk evlilik kurtarmaz tam tersine hem o sizin hayatınızın içine eder hem siz onun. onunkinin size etmesi önemli değil çünkü o seçmemiştir doğmayı ama siz onunkine etmeye hakkınız yok
kesinlikle o evliliği çocuk asla kurtarmaz. çocuk büyür işler daha çıkmaza girer. olan çocuğa olur. aynı evin içinde karı koca anlaşamıyorsa baştan bırakılmalı.
oldu canım.sonu olmayan evlilikten çocuk yapın.sonraki zamanlard boşanın,çocukların psikolojisi bozulsun..
yaaa yapmayın ya. çocuk bir test değil, deney değil. arkadaşlar çocuk olunca hatalar, yanlışlar düzelmiyor. sadece sorunlu bir evliliğe çocuğu da dahil ediyorsunuz. bu sizin için önemli olmayabilir ama o cocugun ne suçu varda sorunlu bir evliliğe ortak oluyor sizin yüzünüzden. o nasıl etkilenir hiç düşündünüz mü?
evliliği kurtarmak için yapılan en büyük hata ve maalesef olan o doğacak çocuğa oluyor. mutlu bir aile veremeyeceğiniz çocuğu doğurmayın lütfen. çocuk yapmak yerine bir evlilik terapistine gidin. çözüm olmazsa dünyanın sonu değil ayrılın. evlenmek ne kadar normal bir durumsa ayrılmakta o kadar normal. maalesef bizim toplumumuzda çevre baskısı çok fazla ama bu hayat sizin ve bir kez dünyaya geldiğinizi unutmayın.