en kötü karar belirsizlikten iyidir derler gerçekten katılıyorum buna. bir de önemli bir olaysa düşündükçe başka başka olasılıklar çıkar ortaya bir türlü sonuca varamazsın
herkes hayatının bir döneminde belirsizlikler içine düşer. özellikle de önemli konularda yaşadığımız belirsizlikler bir yerden sonra işkenceye dönüşebiliyor. netlik kafa rahatlığı demektir. belirsiz durumlarda netleştirme çabası bitmez.
Severim. Bazı belirsizlikler beni mutlu ediyor. Belli olsa canım acıyabilir. Bazı şeyler netlik kazanmadığı şekliyle daha güzel bundan emin olabilirsiniz.
En nefret ettiğim şeydir. 12.Sınıfın sonunda acaba hangi okula gideceğim belirsizliği vardı, şimdi de acaba hangi işi yapacağım, iş bile bulabilecek miyim belirsizliği var. Zaten yeni bir şey yapmaya çalıştığım zaman da bu belirsizlikten korkup geri kaçıyorum genelde. Yeni arkadaşlar edineceğim zaman bile oluyor bu.
Çok yaşarım bende olan bir huy ne yazık ki ve sevmediğim huylarımdan biridir. Ama bazen bazı şeyler gerçekten çok belirsizlik içerisinde bırakıyor insanı.
belirsizlik bizim neslin göbek adı oldu artık alın yazısı oldu kara yazısı oldu gerçi bugünlerde sürekli yasaklar kapanmalar pandemi derken her şey belirsiz evet bunun üzerine genç olup da işsiz olmak iş konusunda yaşanan belirsizlik kpss çalışmak ama onun da sonunda ne olacağını ne kadar alım yapılıp nereye gideceğinin belirsiz olması mülakat tarihlerinin belirsiz olması iş yokken evlenme zamanının belirsiz olması böyle böyle gider bu belirsizlikler bu durum çok yıpratıcıdır yarın ne olacak gelecekte ne olacak diye düşünür muğlak bir resim görürsün bir süre sonra bunu da kanıksar hayatın bu andan ibaret olduğunu ve en mükemmel hayatın bile içinde hep bir belirsizlik taşıdığını anlarsın mesela ölümünün zamanının belirsiz olması gibi her canlı için bu hayat belli düzeyde belirsizlik içerir
insanı en çok yoran, en çok rahatsız eden, tabir yerindeyse bütün gün hindi gibi düşünmeye sevkeden olaylardır belirsizlikler. sözgelimi üniversiteden mezun olacak genç bir arkadaşımızın hayata ilişkin ne derin belirsizlikleri vardır; "nasıl bir hayat, nasıl bir iş, nasıl bir eş, ve daha da önemlisi 'nasıl bir mutluluk' bulacaktır" genç insan. ama "bu da geçer" ey sevgili dostum, su yolunu bulur bir anda, emin ol, "çok uzakta öyle bir yer" mutlaka, "var" !
umutsuzluktan çok daha kötü bir histir.başkalarının ilişkileri hakkında çok objektif ve doğru tespitler yapabilen, ne zaman ne yapılması gerektiğini söyleyen bir güzin abla modundasınızdır bir dönem. hatta amaann ne olacak çocuk çok dengesiz ve durum belirsizlik içerindeyse takma kafana unut gitsin gibi öğütler verirken ve mutlu ve huzurlu günler geçirirken, bir gün öyle bir an gelir ve karşınıza öyle biri çıkar ki, ondan çok hoşlanırsınız, düşünceleriniz ve kalbiniz her an onunla olmaya başlar, ancak onun size karşı aynı hisleri besleyip besleyemediğini bir türlü anlayamazsanız, her kelimesinin altından başka anlamlar çıkarmaya ve o objektif düşünebilen kişinin yerini tamamiyle başka birinin aldığını anlamaya başlarsınız. belirsizlik olmasın da gidip söyleyeyim hislerimi de diyemezsiniz.bu belirsizliğin yarattığı kafa karışıklıkları, bunun akabinde sevilen kişiye her geçen gün daha da önem verme, uyuyamama, mide ağrıları, görülen kabuslar, reddedilmenin getiriceği mutsuzluktan çok daha fazladır aslında. ama her nedense kişi duygularını açmak yerine belirsizlikler içerisinde kıvranmayı yeğler. ancak en kötüsü, aslında her şeyin karşılıksız olduğunu hissedip bunu kendine itiraf edememektir, bunun yerine sanki olay belirsizmiş gibi düşünülüp kendisini avutmaya çalışır insan, çünkü her zaman bir umut taşır kişi içinde. hep onunla olmak ister, keşke bu kişi sevgilim olsa bile demez insan bazen, karşısındaki onun için o kadar değerli ve bir o kadar da o kadar ulaşılmaz gelir ki, sadece yanımda olsun bana yeter diye düşünür. ancak büyük ihtimalle karşıdaki kişinin bundan haberi bile yoktur, belki böyle bir belirsizlik bile yaratma kastı bile yoktur onda ama diğer kişinin sığınabileceği bir limana ihtiyacı vardır, karşı taraf bu kişiyi o limanına tamamen kabul etmez gibi gözükür ama bir yandan da bazı zamanlarda yanındadır.