artık umursamıyorum. bir dönem delirmiş gibi kafaya takar, umursardım. ama öyle böyle bir kafaya takmak değil, müptelası olurdum. nasıl bıraktığımı anımsamıyorum ama son 1 yıldır bunu umursamadığımı farkediverdim. ne büyük bir yükmüş meğer. başkalarının ne düşündüğünün etkisinden çıkamayanlar kendinize yapmayın bunu, acilen değişin.
bilincinde olursun ama yine umursarsın. o kim ki oysa değil mi. kim ki seninle alakalı düşündüğü şey önemli olsun. pratikte öyle olmuyor işte. hakkımızda iyi şeyler söylensin yeter ki, ölüyoruz bunun için.
özgürlüktür. hakkımda ne düşünülmüş, kim ne demiş umursamam. insanlar benimle ilgili fikir yürütmek yerine kendi hayatlarını düşünsünler der geçerim.
En doğrusudur. Milletin ne düşündüğünü umursayinca kendin olmuyorsun. Onlari umursadikca daha cok hayatimiza karismaya başlıyorlar.
Kişilikte en zirve noktadır jsjsjs yapabilen çok azdır ama asıl olan budur çünkü insanlar hep konuşurlar iti yapsanız da konuşurlar kötü yapsanızda konuşurlar iyi yapsanız kötü tarafını bulup konuşurlar kötü yapsanız üzerine katlayarak konuşurlar o nedenle umursamamak laflara kulak asmamak gerekiyor.
Yapılması gereken en doğru davranışlardan biridir. Başkalarına nazaran yaşamaktan. Hayatın programladığı şekilde konuşmaktan giyinmekten düşünmekten onun bunun yön vermesiyle yaşamaktan ne vakit bıkıp kendiniz olacaksınız.Herkesin doğru kabul ettiği ama uygulayamadığı davranıştır. ınsan içgüdüsel olarak her süre başkalarının ne organize ettiğini umursar. Mantıken umursamadığını düşünse de içinde ukte olarak kalır.Kendini uzun süre buna şartlandırmakla olur. Kimisi "başkalarını umursamıyorum " diye saçma sapan şeyler yapar. Kendini buna zorlar hatta içinden geldiği için değil. Ne başkaları ne der diye yaşamını kısıtlamak ne de umursamıyorum diye gereksiz işler ardında olmak gerekir. Kaldı ki , insan her olguda ve her davranışta kendini düşünür ve manevi olarak egosuna en iyi hizmeti yapar.Başaranlar hayatlarının geri kalanında huzur içinde yaşar.
Bu dünyadan insanın kendine kazandıracağı en iyi özellik. Çünkü kim ne der diye düşündükçe aklındaki işleri yapamıyorsun sonra yapmadığına pişman oluyorsun o yüzden kessinlikle hayat metromuzda olmasını gerektiğini düşündüğüm düşünce
Başkalarının ne düşündüğünü umursamamalıyız cidden. Bir iki gün konuşur sonrasında onlarda unuturlar. Ne yaparsanız yapın, sizin yaptığınızı yapamadıkları için hep yadırgayıcı, yaklaşacaklardır. Yaptığınız şey iyi veya kötü olsun, anlamaya çalışmak yerine yadırgamayı hatta çoğu zaman ayıplamayı tercih ediyorlar. Onlar için hep üzülmüşümdür. Hayatlarına dair umutları, idalleri, hatta hayalleri bile yoktur onların. Ee tabii amaçları da. O yüzden pek te umursamamak gerek başkalarının düşüncelerini. Sadece gülümsemek, en iyi cevaptır diye düşünüyorum.
Mutluluğun sırrı bence ne dediğini umursamamak. Ama herkes yapamıyor ben yapamıyorum bunu asla da yapamıycam