aynen denildiği gibi aşırı duygusal, aşırı trip atmaya bayılan, aşırı alıngan. sessiz görünseler de aslında aşırı agresif, yanlışa hataya fazla meyilli, kendini kendi iradesiyle kullandırtan kişidir. üzmez üzülür dedikodularına inanmayın yeri geldiğinde çok pis üzer
aşırı gizemli. genelde her şeyi analiz edip ona göre tavır aldıkları için ne hissettikleri asla anlaşılmaz! onları çözmek bir maharet işidir. gizem seven kişiler için ideal tiplerdir balık burçları ama bazen gizem seven insanları bile yıldırabilirler. anlaşması her yönden zor bir burç yani. ama bir kere kalplerine girerseniz kolay kolay da çıkmazsınız. şüpheci olanlar için başka tabi.
gayet mantıksal düşünür ve duygularını o kadar iyi gizlerki yav bu kız hiç üzülmez mi dersiniz. eskiden yani çocukken çok ağladığından o dolu dizgin duyguları saklamayı ve ciddi bir kadın olmayı öğrenmiştir. kolay kolay insanlara hakaret etmez, kalp kırmaz. kendi içine dönük olması çok normaldir çünkü kendine ait bir dünaçyası vardır. balık erkeği çok çapkın ve flörtözdür balık kızı o kadar olmasa da yine de çok erkek kankası vardır. bazen vicdansız ve umursamaz olabilir dışarıya karşı, kendi zarar vermez birine ama başkasına kolay kolay merhamet de etmez. sinirlendiği an susar ama bakışları çok serttir. aynı zamanda çok maharetlidir ve temizliğe düzene karşı burcu başak gibi düşkündür.
duygusal ve dengesiz duygu durumuyla baş etmek biraz zor olsa da , merhametli, sevecen, yaratıcı, üretken ve becerikli kızlardır.
duygusal ve merhametli olmaları en çok bilinen özellikleri.
bir de çift karakterli olma eğilimleri de var. kişiye göre değişen bir durum olsa da bu da bir gerçek.
hatta bu kadar merhametin içinde bencillikleri de mevcut.
şaşırtıcı ama balık burcu insanını iyi tanıyan biri bu özelliklerini mutlaka bilir.
nereden mi biliyorum?
annem, ablam, kardeşim ve hatta sevgilim balık burcu. bu kadar balık burcu insanı arasında olup da onları tanımamak mümkün mü?
bir kadına en çok yakışacak burçtaki kadındır
aşık olmak için dünyaya gelmiştir
hiçbirşey bulamazsa aşık olmak haline aşıktır
dış dünyada kimin ne dediği, ne yaptığı, neyin peşinde koştuğu ile ilgili değildir
kendi dünyası vardır, en huzurlu hali de çekip çıkarılmak, birşeyler yapmaya zorlanmak, didiklenmek durumunda kalmadığı kendi iç dünyasındadır.
kin tutamaz içinde kötü herhangi bir duyguyu uzun süre barındıramaz.
birisine çok kızmış kırılmış olsa ve bu kızgınlığını (az bir süre sonra unutacağını bilerek) hiç unutmak istemese bile yapamaz. unutur.
uzun hesaplar, planlar peşinde değildir, hayatı gelişine göre yaşar. kısa ya da uzun vadeli intikam işleri ise hiç ona göre değildir.
kazık yese, göz göre göre sömürülse de kimse için kötülük planlayamaması bundandır biraz da
döner arkasını gider kırılırsa. kayıp, sırtını dönüp gittiği kişi için kayıptır sadece...