yalnız kaldım kaygısı ve kaybettim korkusuyla bir süre ne yaptığını, yapacağını bilemeyen haller içinde geçer zaman. hiçbir şeye konsantre olamama, sürekli onu düşünme ve deli gibi bir merak başlar. uzun bir ilişkiyse bir de o kadar emek verildi diye de hayıflanıyor insan. ama geçiyor ve ne çok şey öğrendiğini fark ediyorsun.
aşırı bir üzüntü hali. bunu yanında hiçbir şey yiyememe, aileyle aynı evde yaşanıyorsa moral bozukluğunu belli etmeme çabası, yataktan çıkmama isteği. hani düşmanımın başına gelsin istemem o derece. bu tip olayları yaşamamak için çok bağlanmamak lazım, her şeyi dozajında yaşamak lazım, dürtülerimizin bizim elimizde olması lazım. başka türlüsü tam bir kıyamet.
ayrılık sonrası hissedilenleri hissetmemek için heme bir uğraş edin, hemen bir işe yara, dikkatini bir şeylere ver. yapacak çok şey var, hemen pratik zekanı çalıştır ve bir şey yarat. bir yerlere bile gidilebilir yeter ki soyutlama kendini.
Hayat acı çekmek ya da birinin yasını tutmak için çok kısa. Ama uzun yaşamak isteyen kim?
nasil geçiyor ne kadar sürüyor geçmesi. hiç böyle birşey yaşamadım daha önce😥zaman geçmiyor akmiyor çok kötü hissediyorum
ayrılık sonrası toparlanmak kişiden kişiye değişiyor tabi benim önerilerim ise asla resimlerine konuşmalarınıza tekrar bakmayın sürekli onu düşünmeyin kendinize yapacak başka şeyler bulun yani aslında şu an evlerde olduğumuz için bu ayrılık sonrası hisleri boşluktan daha çok yaşıyoruz.benim ayrılığıma gelecek olursak ayrıldık ve o bir ay hiç resimlerine bakmadım ama içimde hep bir geri döner beklentileri vardı bir ay sonunda aslında aldatılmış olduğumu fark ettim bunu fark edince tamamen soğudum ve tüm o ayrılık sonrası yaşanılan duyguların yerini aldatılma sonrası yaşanılan duygular aldı.yani ben ayrılık acımı yaşarken o başkasıyla mutluymuş.o yüzden bir düşünün ayrılık sonrası ben üzülüyorum ama o buna değer mi diye bir düşünün.
bir sürü boşlukta debeleniyormuşsunuz gibi hissedilecek olan durum.
hepsinde olmasa da, hepsinde aynı derecede üzgünlük ya da yıpranmışlık hissetmesem de son ayrıldığım gerçekten beni çok etkiledi. bir hafta boyunca ne yemek yedim ne de ağlamayı durdurabildim. kendimi sürekli yalnız ve sevgisiz hissettim. sadece intikam almak için uğraşıyordum neredeyse. tabii ki ona bir şey yaparak değil intikamı kendimi geliştirerek alabileceğimi düşünüyordum. her gün spor yapıp bir daha diyet yapmaya başlayıp çok güzel olursam onun pişman olacağını düşünerek geçirdim. oldu da ben o bir hafta içinde hiç mutlu değildim. her şeyi geriye atıyordum sanki ayrılık acısını yaşamıyormuş gibi davranıyordu. çünkü hiç hoşlanmıyorum hayatımdan birinin çıkmasından ölümden korkuyorum çünkü sevdiğim insanları hayatımdan çıkarmak çok zor geliyor. aynı şey birinden ayrıldıktan sonra ya da bir arkadaşımla görüşmeyi kestikten sonra da geçerli oluyor.
ayrılık acısını yaşamak gerekiyor o yüzden, yaşamadan bitmiyor.
başlangıçta büyük bir kalp ağrısı. geçmeyecek düşüncesi,onsuz ne yaparım,bir daha kimseye böyle bağlanamam. en büyüğü güven durumudur. emin olun işin sonunda yanınıza kar kalan edindiğiniz tecrübe ve güçlenmiş bir kişilik. bir kere artık ota boka ağlamamaya başlıyorsunuz,ne istediğinizi,bir sonra ki ilişkinizde artık ne yapmamanız gerektiğini cok iyi bilmiş oluyorsunuz. acı olgunlaştırır. yalnız da kalacaksınız,ağlayacaksınız da ama günün sonunda her ne olursa olsun kalkacaksınız ayağa. geçmez sandıgınız o duyguları ileride gerçekten gülerek hatırlayacaksınız. panik olmayın bir müddet acınızı cekin kendinizle baş başa kalın. sonra zaten gerisi gelecek.
i̇lk başlarda sürekli aglama nasıl olur boyle birsey diye uzulmek ailene belli etmemek yatakta için cikana kadar aglamak sürekli acıklı sarkilar dinlemek onun fotograflarina bakmak tüm sosyal medya hesaplarını stolklamak ne zaman girdi niye girdi benimle konusmuyorsa niye girdi kimi takip etmiş gibi kontroller yapıyorsun ayni ortamdaysan eger surekli bakmalar hatta kiskandirmaya calismalar bir süre sonra daha az bakmaya daha az kontrol etmeye basliyorsun bence yani aslında alışıyorsun yokluguna ama iliskinin ne kadar uzun olmasi ve ne kadar cok sey paylasmanizla bu surec uzayabilir
hayal kırıklığı.
yaşanacak daha onlarca şey varken özellikle de karşı taraf almışsa yarım kalmışlık hissi verir. o üzüntü uzun bir süre geçmez. mutlu olman gereken yada mutlu göründüğün zamanlarda bile aklının bir köşesinde o olur. ayrıca oluşan boşluk hissiyle insan ne yapacağını bilemiyor. tabi zamanla insan kendine yeni bir düzen kurup yoluna devam etmeli ve takılıp kalmamalı.