kuzenimden duydum bunu ya. dünyalar güzeli kuzenim yeni sevgili yapmıştı çirkin de bir çocuk. neden diye sorduğumda aldatmaz demişti, anlamsızca baktım öyle yüzüne bu ne kurnazca hareketti böyle
böyle bir ihtimali kurarak sevgili olunabiliyor mu gerçekten yuh artık. kırk yıl düşünsem aklıma gelmezdi
aşka inancımı bitiren başlık. insan en başta kendisiyle böyle bir pazarlık içine girip de ilişki yaşamamalıdır. en başta kendisi için!!
keşke kuzeninin kendi güzellik algılarına göre çirkin bulduğu çocuk burayı okusa ve hayatına hiçbir çıkar ya da beklentiyle yaklaşmayan, kendine güvenen ve sevgilisine çirkin(!) demeyen bir kadınla tanışsa, çok isterim bunu şu an.
Bu nasıl bir saçmalık? Bir beklenti ile ki birbirinizi hayatınıza alıyorsunuz ? O çirkin dediğiniz insanın da ayrıca duyguları var yani kuzeninin sevgilisinden bu şekilde bahsetmesi bence çok da hoş bir şey değil.
Bu ne sacma bir sey arkadaslar. Yakisiklilar mi aldatiyor sadece. Cirkin aldatmiyor mu ne alaka. Tamamen karakter meselesi bu is.
yalnızca aldatılmakla da alakalı değildir bu mesele. insan korkularıyla ve acabalarıyla yüzleşmediği sürece onları yaşamaya mahkumdur. çirkin güzel algısını düşünen bir kişi hayatına isterse kıvanç tatlıtuğ girsin mutlu olamaz. çünkü problemi kendisiyledir, hayatına aldığı kişiyle değil. ne kendine ne de hayatına dahil ettiği kişiye haksızlık etmemelidir o yüzden.
her kul eşittir. kimi engellidir kimi sağlıklıdır ama bu dünyevidir. maneviyatta ve ileriki yaşamımızda hepimiz eşitiz, ona göre davranmalıyız.
i̇lk kez böyle bi şey duydum bence aşırı saçma. aldatacak biriyle zaten beraber olmayın yani yakışıklı olmayan biri de aldatmaz diye bir kural yok ayrıca. hem yakışıklılık da görecelidir tarzını, saçını değiştirip bir şeylerini değiştirebilir o zaman ne olacak 😂 aşırı saçma geldi bana bu olay
ama siz ciddi misiniz gerçekten bunu yapanlar var mı ya bu kadar düşmeyin abi yani birinci dönem olarak insanları zaten sınıfa ayırmak saçma yani çirkin güzel demek ne biliyim sonuçta sen o aldatmayacağını hiçbir şekilde emin olamazsın yani hiçbir şekilde garanti veremez sana ben çirkinim seni aldatmayacağım bu ne demek böyle ya cidden millet iyice kafayı yemiş o zaman bütün yakışıklı erkekler aldatır demek bütün güzel kızlar da aldatır alakası yok arkadaşlar bence çok garip yani böyle düşünenler aptal olduğunu düşünüyorum ben benim fikrim çok saçma bir düşünce ama mesela şey sınıfına göre ayırt edebilirsin karakterli ve karaktersiz anladın mı