ablamın arkadaşının tekrar aldatılmasına neden olmuştur. bir kere aldatan insanın yeniden aldatmaması için hiçbir sebep yoktur zaten. üstelik ilk aldatılmayı affediyorsanız.
ne olursa olsun affetmeyin. yine yapacaktır. bi kere yüz bulursa bunun sonu gelmez. aşkınızdan ölseniz bile şans vermeyin. ikinci kez olursa zaten suclamanız gereken karşı cins değildir.
Bir kere aldatan zaten hayatındaki insana saygısı olmayan kişidir benim gözümde. Aldatan yine yapar tezi bence doğru. Hiç aldatılmadım ama öyle birşeyi kabul edemem. İnsanın benliğine saygısı olmalı. Mide bulandırıcı bir durum gerçekten bir başkasına gideni insan aynı şekilde sevmeye nasıl devam edebilir. Kalbine bir başkasını alan kişi yine bir başkasını alabilir. Bu değişmez bir eylem. Affetmeyin çünkü ilkinde bir daha yapmayacağım derler ama yine yaparlar. Bir defa güven bitti ise tekrar güvenmek kolay değil. Affettiğinizde yine affedecek rahatlığıyla yine yapacak. Çünkü artık sizi zaten beni affediyor, terk etmiyor garanti olarak görecek. Kimse cepte olma muamelesi görmek istemez.
bir söz vardır "once a cheater always a cheater" yani bir kere aldatan her zaman aldatır . o yüzden bence asla affedilmemeli . direkt sileceksin hayatından
güçsüz bir kadının/erkeğin yapacağı davranıştır. sizi bir kere kırmış bir insanı affedip aynı şeyi tekrar yapmayacağını mı sanıyorsunuz? asla affetmeyin. kendi iyiliğiniz için affetmeyin. güçlü olun, ihanetin affı olmaz.
gel beni tekrar aldat ben aldatılmalara doyamıyorum yazılı bir dev boy pankart açmakla eşdeğerdir. bir kere yapan hep yapar tezini sonuna kadar savunurum. daha bir kere bile aksine şahit olmadım. hadi diyelim affettin bir daha güvenebilecek misin? ben eve gidiyorum dediğinde bile aklından geçmeyecek mi acaba gerçekten eve mi gidiyor başka bir kıza mı diye? böyle kendi kendini yiyip bitireceğine ayrıl emin ol daha mutsuz olmazsın. zaten hayatındaki insan da seni gerçekten seviyor ve saygı duyuyor olsa aldatmaz ki. o seni sevmedi saygı duymadı diye sen de kendine bunu yapmamalısın. her şeyden önce insan kendini sevmeli saymalı. sırf birini seviyorsun diye yaptığı her şeye göz yummak zorunda da değilsin ki. zaten bu yaptığına bile göz yumarsan artık her şeyi bekle. onun aynı hatayı defalarca yapmaya yüz bulduğu insansın sen. artık ne kaybetmekten ne başka bir hata yapmaktan korkar. sen nasıl olsa bekliyorsun ya... yok canım hadi başka kapıya
asla ve asla affedilmemeli, kesinlikle uzak durulması gereken erkek. aldattıysa bir hata olmuştur bir daha yapmaz diye bişey yok. bir daha yapar, hata değildir yanına kâr kalmıştır, sende saf gibi affettiysen, seni o kefeye koymaya devam eder nasılsa seviyor birdaha affeder der . yapmayın bacım affetmeyin. sadakatsizdirler, sevgine aşkına saygıları yoktur, seni hafife alıyordur. koyun tekmeyi yol verin gitsin..