tatil; kafa dinleme, eğlencenin dibine vurma, bir- iki haftalığına da olsa rutinden çıkma, yeni insanlarla tanışma yeridir. en son ailemle yaptığım bir haftalık tatilimde hayatımda hiçbir şey değişmedi. annem yine ev temizliği yaparken babam 'nerdesiniz, nerde kaldınız' çağrılarıyla darladı. aileyle tatile gitmek pişmanlıktır, en kötü bırakın aileniz tatile gitsin denize ayak basmama uğruna evde yalnız kalın.
aileyle tatile gidilse bile aileyle ayrı takılabilir, bu kadar abartılmasın. ilk gün hemen aileden uzak yerler keşfedip oralarda takılacaksın. artık uyumadan uyumaya görmek üzere ayarlayacaksın kendini. çareler tükenmiyor.
bekarken yazı dört gözle beklemem, bir haftalık tatil için. neyse ya araca ya da otobüse binilmiştir. babam giderken gayet rahat, huzurlu bir şekilde devam eder varmadan son 10 dakikayı ve otele girmeden önceki yarım saati vaaz vererek geçirir. şunu yapmayın, buna dokunmayın, karta fazla girmeyin, gereksiz alışverişlerden kaçının, annemle ben evet, tamam, hı hı der hemen plaja koşarız. baba buraya gel kızım ya da bakarsın arkanda bitmiştir benimle yüz, erkekler bakmasın, yok şunu bunu gözüm tutmadı, yok bu dar sana. allahım ya, dönene kadar sayar da durur, hayır yani zaten bir haftalığına gelmişiz niye ziyan ediyorsun kral kendini. eve adım atana kadar sayar da sayar şu etek olmamış yok akşam eğlence kısmı kalabalık gidemezmişiz, of daha neler neler bir de yanına ek abi terörü vardır bunun. baba herşeye yetişemez belki ama havuzda denizde adım attığın yerde abini başına bekçi dikmiştir. sana şu sözü de söyletir. eve bir dönseydik, gelmez olaydım bir daha mı tövbe.
25 yaşındayım. ve ailemle hiç tatile gitmedim. kendim de hiç tatile gitmedim. bizimkilerin tatil anlayışı yazın yaylaya çıkmak. kiraz elma toplamaktan ibaret. pikniğe bile gidemiyoruz. hem iş hem piknik modunda takılıyorlar. hele babam işten başka bir şey düşünmüyor. en büyük hayallerimden birisi de annemle bir sahil kenarında yürümek. bu hayatın bana çok borcu var. ama benden önce anneme.
çok sıkıcı bir aktivite.şahsen yazları bu durumla iç içe oluyorum. başka alternatif yoksa gidersiniz paşa paşa. ama isyan edip istemem de diyebilirsiniz. tercihe bağlı.
ben sorun olarak görmüyorum. evlenmeden önce yazlık kiralıyorduk. 1 ay boyunca ye iç gez toz 😂😂 babam öyle çok karışan biri değil. o yüzden çok rahat ediyordum. bizim kaldığımız sitede annemin kuzeninin de evi vardı. onlarla da beraber oluyorduk çok eğlenceli geçiyordu. evlendikten sonra 2 kere kayınvalidemlerle tatile gittik. kayınpederin yanında giyinmek, banyo yapmak biraz zordu ama çok güzel vakit geçirdik. 1 haftalık yazlık kiralamıştık. kendimiz yapıp terasta keyif yaptık 😂😂 kayınvalidemde pek öyle karışan biri değildir. eşimle ikimiz ayrı vakitte geçirdik. benim için aileyle tatil hep eğlenceli geçti 😂
yani mecburen kendi ekonomik özgürlüğünü kazanana kadar çoğu insan ailesiyle tatile gidiyor. hiç yoktan iyi tabiki ama aileyle sizin tatil zevkinizin uyuşması lazım. ben genelde yazlık sevmem çok şükür yazlık ailemde sevmiyor. genellikle haftalık falan otele gidiyoruz. tabiki istediğin her şeyi yapamıyorsun ama dediğim gibi hiç yoktan iyi oluyor.
ailemle hiç tatile gidemedik. ama gitseydik de sorun olacağını sanmıyorum. rahat insanlardır sağolsunlar. babam öule geldin gittin karışmaz. annemde her zaman anın tadını çıkarma peşindedir. tatile gitmedik ama yaylaya gidiyoruz arada. iş yok ama bizde sadece ev yaylada. çok da güzel geçiyor. kafana göre iş güç yok yiyip içip muhabbet ediyosun o kadar.😊