31 yaşında hala evlenmemiş olmasına, sevgilisi bile olmamasına rağmen geçenlerde annemle kafa kafaya verip ablam evlenip evden ayrıldığında odasını nasıl düzenleyelim diye konuştuk. kendini istenmeyen evlat hisseden ablamın sinirlenmesiyle daha da eğlenceli hale gelen muhabbetimizde odanın geleceğiyle ilgili birden fazla plan yaptık. sükunetle ablamın evleneceği günü bekliyoruz.
kardeş için tek artısı oda bana kalacak sevinci. bunun dışında işte ablanın- abinin mutluluğu, ailenin büyümesi.
Bir yandan çok güzeldir evde sizin saltanatınız başlar. Darlayanlarınızdan birisi eksilir. Bir yandan da kötüdür en büyük dayanaklarınızdan birisi gider ve her an dertleşebildiğiniz kişi evlenip yuvasını kurduğu için üzücüdür.
Yasi ve zamani gelen her insan evlenir. Abla veya sbi evlendiğini ilk duyduğunda kesinlikle "senden kurtuluyorum" diyerek takılıyor ama düğün zamanı geldikçe düşünceler sarar. Düğün günü evden ayrıldıktan sonra bir boşluk oluşur. Sabah kalkarsin evin içinde onun sesi yoktur, odasina girersin yatağini düzgün ve kimse yoktur. Ekmek almak icin "sen git yok sen git" diyerek tartışacağın bir abin yoktur. Her Sabah kahvaltısında " ablam, bizim kiz ne yapiyon" diyeceğin bir ablan artik yoktur. Evet sadece evden gitti, gönlünde her zaman olacak. Hatta düğün sonrasi 2-3 gun sonra goruseceksinizdir ama o evden gitmiştir. İlk başlarda zorlanilir sonradan insan alışır ve misafirliğe gelse dahi bir gitse diye gözüne bakarsin.
4 gözle beklediğim durumdur. Artık bir an önce gitse diye beklemedeyimdir. İkizler burcu zor arkadaslar zor yani napalım :)
Çoğu kişi, evde olan tartışmalardan, atışmalardan kurtulmak için genellikle evlensen de kurtulsak der, evlilik olayları ortaya çıkınca "ohh, senden kurtuluyorum" moduna dönüşen ama düğün olduktan sonra birkaç gün boşluğunu anında hissettiğin abi veya abladır. Birde evde harçlık koparacağın kişi sayısı azalmıştır, annenden babandan harçlık kopardığın gibi abinden veya ablandan da (tabi çalışıyorlarsa) koparabiliyordun. Tabi ilk zamanlar zor gelen bu duruma bir süre sonra alışıyorsun.
ilk olarak bir ablamın olmasını çok isterdim. diğer türlü de evlenmlerini çok isterim. kendi mutlu bir yuları olur. benimde arada kaçıp gideceğim 2. bir evim olur
Başımda bu büyüklerden herhangi birinin olmaması ile yaşayabileceğim durumlar başlığı altında değerlendirilemeyecek olan ohh be yalnız kalmıyorum bu durumda diye kendimi şanslı atfettigim evliliğin olamayacak olması mutluluğudur.
Düğünde, kınada, nişanda, gelinlik alışverişinde bilimum durumlarda ağlama sebebidir. En duygusuz olan insan bile kardeşi evlenirken nedense hüngür hüngür ağlıyor. 😂