korona virüs nedeniyle uygulanan yasak. normalleşme süreciyle birlikte de belli saat aralığında sokağa çıkılmasına izin verildi.
kardeşimin bunalıma girmesine sebep olan yasak. biraz hava alayım diye apartman önüne inmesi ve polis siren sesiyle eve girmesi arasında saniyelik bir zaman dilimi olmuştu. genel yasaklar dışında dilediğim gibi çıkarak kendisine sinir krizleri geçirttiğim doğrudur.
bir neslin psikolojisi bozuluyordu. neyse ki geçti o zamanlar şimdilik, tekrar yaşanmaması dileğiyle.
İlk başlarda uygulanan sonrasında ise kimsenin takmadığı bir yasak . Herkes kafasına göre giripp çıkıyor ne 20 si kaldığı ne sokağı yani
İlk başlarda herkezin uyuduğum sonrasındaysa kimsenin umrunda olmadığı yasaktır hiç kimse şu an o yasağı umursamıyor saten böyle bir yasak saçmalık ötesiydi yaşlılarla gençler evde orta yaşlılar dışardaydı O kadar saçmaydı ki hiç bir etkisini de göremedik vaka sayılarında hiçbir şekilde değişme olmadı hala da yaşadığım şehirde yaşasa devam etmekte fakat kimsenin umrunda değil toplu taşımalara Pazar yerlerine marketlere çarşıya hala insanlar çocuklarıyla çıkıyor bizim burada öyle bir yasak hiçbir zaman uygulanmadı gençler sürekli dışarda polisler umurunda bile değil artık herkes saldı çünkü bu Pandemi bu şekilde yürütülemediği şu an kafeler kapalı restorantlar kapalı diğer türlü her yer açık demekki restorant ve kafeler etkilemiyordu vaka sayılarını peki neden hala kafeler ve restorantlar kapalı bir ton insan işsiz borca girdi Tok olan aç olanın halinden anlamaz anca oturduğu yerden bu şekilde yönetilebilirdi
ergen erkek kardeşimi krizlere sokan yasak uygulamasıdır. hayır sıkıldıkça da bana sarıyor sinir ediyor yani. daha ne kadar sürecek böyle bu bilmiyorum. tabii ki de dışarı çıksın gezsin demiyorum ama bilemedim yani.
20 yaş üzeri genel itibariyle iş hayatında olan insanlar. e bi zahmet, iş hayatında olmayanlar da birazcık dikkat edebilseydi keşke ama, bizim insanımız akıllanmaz.